Odzyskiwanie systemu

moje pytanie dotyczy czy jest możliwość naprawienia uszkodzonego systemu windows Xp z płyty instalacyjnej. Wiem że jest narzędzie którym można na sformatowaną partycje wgrać zrobiony wcześniej obraz systemu w przypadku awarii systemu. Ale mi chodzi o sytuacje kiedy system był w dobrej kondycji a np. przypadkowo został usunięty plik systemowy i system sie nie uruchamia lub zamazał sie sektor startowy. Co w takim przypadku czy jest metoda dogrania tego pliku/plików z płyty instalacyjnej tak aby systemnadal działał bez formatowania w tej samej konfiguracji?

Bootujesz płytę z windowsem xp i czytasz wszystko co pisze podczas instalacji.

W pewnym momencie jest opcja naprawy bieżącej instalacji (R - repair).

ale czy konfiguracja starego systemu bedzie zachowana i czy bedzie można korzystać nadal bez przeinstalowywania z programów zainstalowanych na tym systemie co wystąpiła awaria?

Programy powinny działać bez problemów.

Ale ustawienia windowsa raczej pójdą się kochac.

Możesz jeszcze spróbować przywracanie systemu (start => programy => narzędzia systemowe )

Nikt się nie pójdzie kochać, wszystko powinno być tak jak zostawiłeś - wymienione zostaną tylko pliki systemowe, a ustawienia trzymane są w rejestrze/plikach użytkownika.

Przywracanie systemu jest lepszą metodą na rozwiązanie problemu właśnie z rejestrem. Odzyskiwanie metodą “R z płyty” jest dobre na uszkodzone/usunięte komponenty systemu lub problemy z uruchamianiem.

Docent mi chodzi o naprawę z płyty windows: wtedy niektóre ustawienia sie resetują.

Przy przywracaniu systemu wracają do takich jaki ma punkt przywracania.

Tak przynajmniej jest na xp home sp2

bo tu mam takie cuś

http://support.microsoft.com/default.as … ;pl;307545

http://support.microsoft.com/default.as … ;pl;314058

co myślicie o tej konsoli czynie bedzie bardziej skuteczna od metody R?

Konsola jest dobra, w momencie kiedy wiesz dokładnie co się stało i wiesz jak to naprawić. Jeśli nie wiesz, jak się do tego zabrać, spróbuj jednak naprawy automatycznej, bo nierozważne działania w konsoli mogą spowodować pogłębienie problemu.