Odzyskiwanie usuniętych maili bądź plików?

Czy istnieje możliwość odzyskania skasowanych maili z poczty onetu -chodzi o sam załącznik w mailu tj. dowód zakupu lub tego dowodu z folderu pobrane na komputerze? System to WIN 10.

Jakaś tak ale czym więcej używasz komputera to tym bardziej zmniejszasz szansę zwłaszcza na SSD.

Serwer Onet bym skreślił jak nie widzisz mejla w interfejsie webowym - ten by przepadł jak nie znajdziesz hackera od cache przeglądarki lub klienta poczty na Windows.

A czy dowodem zakupu może być potwierdzenie przelewu z bankowości internetowej? Są na to jakieś prawne regulacje?

Czytałem kiedyś, że jest to wystarczające potwierdzenie do reklamacji produktu u sprzedawcy. W przypadku gwarancji producenta powinieneś mieć dokument potwierdzający zakup (paragon lub faktura) ale też nie zawsze. W przypadku niektórych sprzętów dokument taki nie jest wymagany, bo sprzedawca wydając/sprzedając towar wprowadza informację o tym w systemie producenta.

Pamiętaj, że zawsze możesz wystąpić do sprzedawcy o duplikat faktury, a w przypadku paragonu o wykonanie kopii paragonu z rolki. Transakcja jest rejestrowana w dwóch kopiach. Jedną otrzymuje kupujący do rąk własnych, a druga zgodnie z przepisami jest archiwizowana przez sprzedawcę na okres 5 lat. Tak przynajmniej wynika z informacji dostępnych na stronie jednego z biur rachunkowych.

lub z karty pamięci.
Kopia paragonu jest na karcie pamięci a my dostajemy wersje papierową ( zapomniałem napisać).

Może będzie taka możliwość że nagra ci na płytę CD lub inny nośnik pamięci albo wyśle ci na maila.
Ale do tego to chyba potrzebne będzie data zakupu i godziny żeby mógł znaleźć i może do tego wystarczy potwierdzenie przelewu z bankowości internetowej :thinking:

Nowsze kasy fiskalne mają rolki papieru i kartę pamięci microSD ( wiem bo miałem kilka kasy fiskalne ).

@Narv Nie gniewaj się ale chciałem tylko dodać że są kasy fiskalne takie jak wyżej pisałem :sweat_smile:

https://samodzielnyprzedsiebiorca.pl/co-jest-dowodem-zakupu/

Sporo rzeczy może być dowodem zakupu, przeczytaj powyższy artykuł