Odzyskiwanie utraconej partycji? sumowanie partycji?

sprawa wygląda tak, że podpoiłem swój stary dysk jako drugi który był podzielony na trzy partycje i przez przypadek usunąłem jedna z nich.

Pierwsze pytanie jak odzyskać tą partycje? Nie zależy mi na danych na niej chcę ja tylko odzyskać.

Drugie pytanie w jaki sposób zsumować partycje z tego dysku w jedna całość?

System operacyjny XP SP2

Wiem, że na forum już był poruszany podobny wątek ale dotyczył również odzyskania danych z usuniętej partycji a mi na nich nie zależy a więc może jest jakaś prostsza metoda niż poruszana w tamtych watkach??

do odzysku użyj TestDisk

info

natomiast drugi problem (jeśli dobrze zrozumiałem to łaczenie partycji ?) możesz wykonać w Easeus Partition Master

czytaj

problem może wyniknąć jeśli partycja systemowa C:> jest partycją podstawową a kolejne są utworzone na rozszerzonej jako volumeny logiczne

wtedy musiałby kolega zlikwidować kolejno te partycje oraz partycję rozszerzoną i dopiero wolną przestrzeń dołaczyć do systemowej

Ależ wy lubicie komplikować sobie życie. Gość miał na dysku trzy partycje i jedną przez nieuwagę usunął, a teraz chce mieć tylko jedną. Czy nie jest prościej usunąć dwie pozostałe i utworzyć jedną? Cały zabieg potrwa mniej niż minutę. Przecież to jest drugi dysk i nie zależy mu na danych.

no właśnie. to jak mam to zrobić?? najłatwiej i najszybciej??

Tak jak podpowiedzieli Ci koledzy możesz postąpić i mieć odzyskane jakiekolwiek dane bez problemu. Jeśli zaś chcesz to zrobić jak najszybciej to skoro usunąłeś jedną partycję to wiesz jak to zrobić - Ja jednak pomimo takowej wbudowanej możliwości w windowsie polecałbym program EASEUS Partition Master tak jak kolega który odpowiedział Ci jako pierwszy - program jest prosty w obsłudze,intuicyjny,darmowy i dosyć dobrze radzi sobie z takimi zadaniami.Poza tym,może Ci się przydać w przyszłości. Wybacz,ale osobiście nie jestem fanem niektórych rozwiązań Majtkosoftu,więc polecam używanie właśnie tego lub innych programów.Znajdziesz je Tu: http://www.dobreprogramy.pl/Narzedzia-dyskowe-i-plikowe,Kategoria,Windows,54.html

Wielkie dzięki. Spróbuje.

Dodane 30.12.2010 (Cz) 19:36

udało mi się zrobić jedna partycje ale zostało mi się 8 mb miejsca czy mogę to podłączyć do tej partycji?? czy musi to zostać i jest to potrzebne dyskowi na jakieś przechowywanie danych? Przypomnę, że jest to dodatkowy dysk nie systemowy.