Odzyskiwanie utraconych danych z partycji której nie widać

Witam

Na wstępie nie wiem czy to dobry dział od pewnego czasu dostałem komputer do pracy w biurze uprzedzono mnie że jakiś początkujący informatyk chciał zrobić partycje dysku po czym zrobił ale znikneła jedna partycja i tak z dysku 500gb zrobiło się 200gb. Więc zainstalowałem easus partition magic i postanowiłem poprawić czyjąś robotę miejsce nie przydzielone na partycję sformatowałem na ntfs nadałem litere i cacy odzyskałem 250gb. Zadowolony zacząłem korzystać z partycji dzisiaj windows się wykrzaczył brzydko mówiąc więc nie wiele myśląc postanowiłem przeinstalować windowsa z partycji recorvery. Od nowa system wgrałem zadowolony z sukcesu swojego, po ukończeniu instalacji wchodzę w mój komputer a tutaj zonk nie ma tej partycji d. Nie wiele myśląc pomyślałem, że wystarczy tylko nadac literę lecz wykazuje mi że dysk jest pusty. Co porabiać mam dysk jako tako nie ma systemu plików nic nie ma na nim tak jak było to wcześniej. Na tamtym dysku miałem zrzucone wszystkie pliki, nie wiem jak ale muszę je odzyskać. Jakieś propozycje ktoś coś ma ?? Nie mam pojęcia co zrobić w easusie nie formatowałem tej partycji bo czysto teoretycznie windows sie instalując przecież tylko dysk C ruszył więc dla czego z d mi wszystko znikło i cała partycja zniknęła ?? Programy do odzyskiwania danych nie mam pojęcia czy coś dadzą skoro nie widzi dysku więc i nie będzie miał z czego odzyskać. Patrzałem poprzez sytem to system widzi tą partycję jako ukrytą na zasadzie takiej jak recorvery acera. Laptop to Acer Aspire 5739G. Z góry dziękuję za poradę.

rav130 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

próbowałeś znaleźć nieprzydzieloną pamięć ‘‘panel sterowanie- narzędzia administracyjne-zarządzanie systemem- zarządzanie dyskami’’?

możesz spróbować tym programem przywrócić utracone pliki Active@ File Recovery 8.1.2

No tak i wlasnie tam mi pokazuje, że jest to partcja ukryta a dokładniej to zarządzanie systemem potem magazyn i tam mi pokazuje typ partycji jako ukryty z takim samym typem jak partycja recorvery.

Jak przywracasz z partycji recovery, to niektórzy producenci laptopów konfigurują to tak, że wtedy automatycznie partycjonuje dysk na nowo, i dane mogły zostać przeformatowane.Do odzyskania możesz użyć EASEUS Data Recovery Wizard.

Czyli suma sumaru Easeus Data recorvery wizard zobaczy ta partycje ktora usuneło ?? czy też muszę sformatować nadać literę dyskowi i wtedy odpalić data recorvery wizard`a ?? Walczyc będę z tym od rana bo w pracy mam ten kłębek nerwów.

Powinien zobaczyć.Jest to specjalistyczny program do odzyskiwania skasowanych danych, oraz skasowanych partycji.Jest on firmy EASEUS (tejj samej co program EASEUS Partition Master) a oni robią pożądny soft.W swojej ofercie mają również darmowy program EASEUS Todo Backup służący do wykonywania kopii zapasowych systemu, i ważnych danych, aby zabezpieczyć się przed właśnie takimi sytuacjami.Sam korzystam, i jestem zadowolony.

Kuba3351 dzieki wielkie post można uważać za zamknięty wszystkie dane odzyskałem co do jednego bajta. Pozdrawiam