Odzyskiwanie Windows XP z folderu windows.old

Witam!

Mam dosyć poważny problem, który zaczął się od bezmyślnego zainstalowania Windows 8 consumer preview, na moim komputerze (wcześniej działałem na Windows XP Home Edition). Strasznym błędem było zainstalowanie na tej samej partycji co XP, przez co został on przeniesiony do folder windows.old, a tylko Windows 8 włączał się po uruchomieniu komputera. Najpierw szukałem czegoś na stronie Microsoftu, znalazłem coś takiego http://support.microsoft.com/kb/971760/pl, ale nie działa to dla Windowsa XP, gdyż po włączeniu instalatora Windowsa, wybraniu napraw system i włączeniu wiersza polecenia, po wybraniu odpowiednich poleceń wyskakuje błąd o odmowie dostępu. Nie mogąc za wiele zrobić skopiowałem windows.old i dane użytkowników na inną partycję, zainstalowałem od nowa Windowsa XP Home Edition na partcji C:, którą sformatowałem. I teraz pojawia się pytanie czy mogę odzyskać wcześniejszą wersję Windowsa XP z tego folderu Windows.old( mam ten folder na innej parycji)?

Moja konfiguracja:

Procesor: Intel® Core2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz

Płyta Główna: Gigabyte GA-EP35-DS3

Karta Graficzna: NVIDIA GeForce 9600 GT (512 MB)

Pamięć RAM: 3 GB

Nie wiem jak wygląda zawartość tego Windows.old ale jeśli jest tam cała struktura plików tak jak są one w windowsie to próbowałbym z poziomu innego systemu podmienić te pliki z aktualnie zainstalowanego windowsa na te z folderu windows.old

Da się przeprowdzać takie operację np. z poziome Linuxa?

Nic się nie da zrobić.Instalacja systemu na nowo

Jeśli chcesz odzyskać xp starego to możesz spróbować tak:

Zgraj windows.old na pendrive

Zainstaluj do nowa XP Home

Uruchom Linuxa LiveCD i jeżeli w windows.old było Program Files, Windows to wrzuć to na C a jak Resouries, system32 to do C:\Windows (UWAGA! w linuxie C to może być hda1)

Da się