Odzyskiwanie z partycji Recovery bez HP Recovery Manager

Witam,

Mam problem. Posiadam laptopa hp i jakiś czas temu niefortunnie dałam komuś zainstalować na nim windowsa 7 z ogólnie innym numerem seryjnym, wersja edukacyjna z uczelni. Ostatnio się zorientowałam że mogłam zrobić reinstalkę z jakiejś dodatkowej partycji na której jest obraz plyty startowej windowsa i przywrócić komputer do stanu fabrycznego (przy zakupie też był to Windows 7), problem polega na tym że nie posiadam programu Recovery Manager. Próbowałam go ściągnąć ale wymaga jakiegoś identyfikatora i hasła o którym nie mam zielonego pojęcia. Czy da radę przewrócić system do pierwotnej postaci za pomocą tej partycji? Czytałam że mogę tak zrobić ewentualnie ustawiając tę partycję jako główną, ale jeśli jakieś złośliwe oprogramowanie ją uszkodziło, to komputer już się nie włączy a ja go potrzebuję do studiowania, tak samo jak potrzebuję tego formatowania. Czy da radę ewentualnie sprawdzić czy ta partycja została uszkodzona?

Bedę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.

Jeżeli ten ktoś kto Ci instalował drugiego Windows 7 z innym numerem seryjnym, skasował partycję Recovery podczas formatowania dysku, to już po herbacie. Jeżeli masz utworzoną kopię partycji Recovery na dysku DVD, to z tego nośnika możesz przywrócić system do stanu fabrycznego. Jeżeli nie to zwróć się może do firmy hp z prośbą o przesłanie takowych dysków DVD z partycją odzyskiwania systemu - Recovery.

dottzy , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Mam nadzieję że temat postu jest teraz konkretniejszy :wink:

Nie kasował wszystkich partycji, po prostu sformatował jedną i zainstalował na niej tego swojego Windowsa, zresztą widać ją w Mój Komputer, i jest dalej zajęte te około 10GB.

Jest także trzeci dysk, Hp Tools, około 6MB.

Nie zrobiłam kopii zapasowej :confused:

http://www8.hp.com/pl/pl/support-drivers.html wpisz tam model lapka można tam zamówić nośniki do niego . A jak nie to pozostaje ci poszukanie nośnika w sieci z odpowiednią wersją systemu :slight_smile:

Może spróbuj tego:

“Naciśnięcie podczas uruchamiania klawisza F11 komputera z zainstalowanym fabrycznym obrazem HP spowoduje uruchomienie narzędzia System Recovery nawet wtedy, gdy ten komunikat nie jest wyświetlany”

albo

http://www.softpedia.com/get/System/Bac … ager.shtml

Dziękuję wszystkim za pomoc, chyba jednak zamówię te płyty bo inny znajomy próbował mi postawić system ze swojej płyty i nawet nie włącza się okno z możliwością sformatowania partycji tylko od razu przechodzi do instalacji drugiego systemu. :confused: