Odzyskiwanie zdjęć oraz ich zgranie

(Kasia Krakow7) #1

Pewnie nazwiecie mnie nudziarzem i marudą ale mój problem ciągnie się już ponad rok i przybiera coraz to bardziej skomplikowane formy, jedyna nadzieja w Was drodzy forumowicze. :smiley:

Jestem właściecielką telefonu komórkowego Sony Ericsson K310i od 2 lat, kupiłam go w Walii.. Mam w nim zainstalowany aparat fotograficzny. Po powrocie do Polski w sklepie z telefonami ściągneałm blokadę sim lock i poprosiłam o opogramowanie w języku polskim. Niestety nie pamiętałam aby zachować zdjęcia i filmiki zanim opogramowanie zostanie zamienione. Wszystko co miałam w aparacie fotograficznym straciłam. Czy istnieje jakiś program aby to odzyskać?

Moje drugie pytanie brzmi: W między czasie zrobiłam nowe zdjęcia telefonem oraz nowe filmiki, kupiłam kabel USB do mojego modelu i próbowałam przesłać zdjęcia do laptopa i komputera stacjonarnego, niestety żaden z komputerów nie widzi łącza USB. Kiedyś szukałam sterowników na stronie Sony Ericsson'a ale dział z nimi był nieczynny. Kabel USB ma oczywiście płytkę instalacyjną i nie jest kupiony w salonie Sony ale w zwykłym sklepie z akcesoriami.

Dziękuję za ewentualną pomoc.

Kasia

(Sandrok) #2

Co do pierwszego pytania to raczej już nie odzyskasz tamtych utraconych zdjęć .

Drugie pytanie :

Zdjęcia z telefonu można przenosić do komputera za pomocą kabla USB. Telefon jest widoczny na komputerze jako dysk wymienny, na który można przenosić zdjęcia, przeciągając i upuszczając lub wycinając/kopiując i wklejając pliki. Jeżeli posiadasz program Sony Ericsson Pc Suite to spróbuj przeinstalować program jeżeli nie masz to pobierz ->

a jeżeli to nie pomoże to możliwe że kabel jest zepsuty .

(Kasia Krakow7) #3

Ściągnęłam ten program do obsługi telefonu ale niestety na nic mi się nie przydał. Ostatecznie kabel USB zadziałał i ściągnęłam zdjęcia na laptop, niestety filmiki jakie miałam nagrane ściągnęły się bez dźwięku.