Odzyskiwanie zdjęć po formacie

Witam !

Przypadkiem szybko sformatowałem dysk. Najważniejsze dane, czyli zdjęcia odzyskałem programem O&O Format Recovery, lecz nie da rady ich otworzyć. Rozmiar i nazwy się zgadzają. Znajdzie się też parę filmów. Jak to odzyskać ?

Nie wiedziałem gdzie ten wątek umieścić, więc napisałem tutaj.

Jak można przypadkiem sformatować dysk? To tak jak zgubić samochód na parkingu o.0 Odzyskiwać programami masz ich wiele choćby ten. Co ty robisz na kompie, że kupiłeś (zakładam, że tak było) Ulitmate-a? On daje Ci funkcje Bitlocker. Nie mów, że wydałeś 2 kafle na Windowsa, który się ta funkcją różni od profesjonal i jej nie używasz. (No jest jeszcze zmiana pomiędzy 35 językami ale takim lingwistą to chyba nie jesteś.)

Chciałem sformatować pendrive’a, nie zauważyłem że jest na liście dysk. Dysk jest pod USB i nie ma na niego funkcji Bitlocker. Poza tym twój link mija się z celem. Ja już dane odzyskałem, teraz trzeba je naprawić.

Oczywiście, że funkcja bitlocker działa na USB. Nie wiesz tego i wybuliłeś? (Dobra zostawmy to, bo gadam jak bym wierzył, że zakupiłeś xD. Zostańmy przy tym, że go masz i nie wiesz jak zrobić z tego użytek w 100%). Ważnych danych nie trzyma się na jednym dysku tym bardziej na pendrive, z którego można człowieka okraść. I jeśli zdjęcie jest uszkodzone po odzyskiwaniu to dlatego, że nie odzyskało się całe. Odzyskiwanie z flash jest znacznie trudniejsze niż z dysków magnetycznych. I co masz na myśli przez uszkodzone? Tak to uszkodzone jest zdj. A jak sie nie otwiera to poszedł plik, którego części brakuje.

Czytaj ze zrozumieniem. Chciałem sformatować pendrive’a, ale poszedł dysk. Jedno i drugie jest pod USB. Dysk jest magnetyczny, kilka razy odzyskiwałem, ale za każdym razem jest to samo. Pliki są uszkodzone, ale rozmiar się zgadza. Chyba nie bez powodu zdjęcia mają po 12MB, a filmy po kilka GB ?

Człowieku wiesz wgl jak wygląda plik fizycznie na dysku? Pierwsze sektory to jego właściwości m.in. wielkość pliku (a tak naprawdę to ilośc sektorów potrzebnych na jego zapisanie i miejsce rozpoczęcia zapisu). Reszta jest ale nadpisana zerami. Dedukuj się. (0 + 0 != x dla x > 0 || x < 0) Z tego obrazka nie będzie filmu tym bardziej. Taki plik to klaser który zajmuje połowę półki ale jest w nim tylko jedna kartka. CO Z TEGO ŻE JEST DUŻY!? NIC! Bo i tak masz tam jedną kartkę (właściwości tego klasera, spis treści tego jednego zdjęcia). Bardziej łopatologicznie się nie da.

Krzyczeć nie musisz.

Lepiej powiedz jaki system plików i czy przy formacie zmieniłeś rozmiar klastra.

BTW: Z każda operacją na dysku szanse na odzyskanie maleją więc powstrzymaj sie z wyłączaniem kompa

zawuaż ze jest to dysk logiczny wieć wyłączanie kompa raczej za dużo tutaj nie narobi <??> BTW R@z0r wytłumaczył to baaaardzo łopatologicznie… poza tym skoro juz kilkukrotnie próbowałęś odzyskac dane róznymi programami zamiast zwrócić to życzę powodzenia ; )

No właśnie nie wiemy czy logiczny :stuck_out_tongue_winking_eye: A poza tym każde nadpisanie danych zmniejsza szanse na odzyskanie. Może tam być choćby plik swap i już wyłączenie trochę namąci.

System plików to NTFS, nie jestem pewny czy rozmiar klastra się zmienił, a dysk odłączyłem i leży sobie w pudełku. Nic na nim nie zapisywałem.

Co masz na myśli ? Bo nie rozumiem.

No to nieźle się naprzypadkowałeś jak nie zauważyłeś, że formatujesz nie te systemy plików. A masz zrobioną kopie dysku?

Oczywiście, że nie. Inaczej nie pisałbym tego wątku.

No to gratuluje :o . Profilaktyka użytkowania komputera się kłania. Zdjęcia masz do zrobienia do nowa.

Dane już dawno odzyskałem, ale napiszę dla innych. Zdjęcia i nie tylko odzyskałem programem PhotoRec. Jakieś 80% - 90% z całości.