Odzyskiwanie zdjęć z smartfona

Sam pisałem bloga o odzyskiwaniu zdjęć i w tym nie ma problemu. Problemem jest brak przypisanej literki do podłączonego smartfona pod USB.

Mowa o Huawei P20. W “Ten komputer” (Win 10) wyświetlany jest jako cd-rom (bez literki) i potem dopiero ukazuje się folder z plikami.

Ktoś ma pomysl jak zmusić, by tel wyświetlił się jako podłączona pamięć przenośna czy dysk ?

Aplikacje typu “recovery image” nie dają rady.

Nie idzie to przypadkiem po protokole MTP ?
Już dawno Android nie wyświetla plików po USB jako pamięć masowa, ponieważ takowa wymagała wyłączności na dostęp. Po MTP nie odzyskasz plików aplikacjami.

Druga sprawa to, czy nie masz włączone szyfrowanie pamięci czasem - uniemożliwia to odzyskanie plików z poziomu Androida już całkowicie. :slight_smile:
Nowe smartfony tak poza tym usuwają dane bezpiecznie - więc na nic tu apki raczej.

Czyli lipa jak ch… zachciało mi się porządków na tel i skasowałem foty, które miały być to testu hotspotu TP-Linka.
Nie używałem standardowej galerii w której jest 30dni na przywrócenie zdjęć… :face_with_symbols_over_mouth:

Szyfrowanie wyłączone.

A jakiej ?

Miałem QuickPic, oczywiście wszelkiego rodzaju backupy itp. wyłączone.

Nie ma tam czegoś na kształt kosza ?

Niestety nie.

A no! Sam sobie jesteś winien. Ludzi dzieli się na dwie grupy: na tych. co robią kopię zapasową i na tych, co będą ją robili. Ty zaliczasz się do tej drugiej. Załóż sobie konto w na jakiejś chmurze typu Google Drive czy MEGA i tam trzymaj fotki. MEGA oferuje 50 gigsów za free, więc warto spróbować.

Jeszcze jest trzecia grupa, co nie wie czy robi funkcjonalne kopie zapasowe.

Kopie zapasowe robię - kopiuję pliki co X czas na kompie. Pech chciał, że z kompa też wywaliłem te grafiki… no trudno.

Mógłbym trzymać foty jako kopię na Dysku Google, ale:

  • nowy soft (*.166) na Huawei P20 zjada szybko baterię przy WiFi nawet jak się nie korzysta. Czekam na Androida 9.
  • wysyłanie zdjęć to bateria, zjadana bateria. A niektórych zdjęć nie potrzebuję dłużej niż X godzin.

Ja nie mówię, żexto aplikacja galerii była zła itp. moja wina. Teraz korzystam z normalnej i jak coś mam 30dni na przywrócenie

O, to ja też podziękuję! Teraz wiem jak wyjaśnić rodzince czemu mój stary chińczyk tak ładnie wywala na start katalogi na usb a u nich opcje , aplikacje etc :wink:

Czy fotki były na karcie pamięci?
Czy karta pamięci jest dodana do pamięci wewnętrznej telefonu?

Dzięki @saturno za zainteresowanie, ale problem już nieaktualny.

Huawei P20 nie ma slotu na karty pamięci.