Oem czy box win xp pro

(Lt Prochownik) #1

przejrzałem stronę chsstudio i trochę się zdziwiłem -win xp pro oem jest o połowę tańszy niż box czyżby pudełko było az tak drogie

Może ktoś potrafi mi wytłumaczyć o co tu chodzi :o :o :o

(Czr R1) #2

Bo oem rejestrujesz np na płytkę główna i jak wymienisz płytkę główna to oem którego zakupiołeś będzie już nielegalny czyli jakby ogranicza...a box robisz co chcesz zawsze będziesz legalny :slight_smile:

(Poczta Wp Pl) #3

Cytat:Drugim istotnym ograniczeniem jest konieczność dożywotniego przypisania systemu w wersji OEM do konkretnego komputera poprzez proces aktywacji produktu. Jest to zabezpieczenie antypirackie Microsoftu uniemożliwiające korzystanie z jednej kopii oprogramowania na innych komputerach. Aktywacja przypisuje zakupioną licencję systemu do jego najważniejszych podzespołów, w szczególności płyty głównej. W przypadku wersji OEM, przy wymianie tych podzespołów możemy utracić licencję - systemu nie da się wtedy ponownie aktywować. Nie dotyczy to rozbudowy (np. o dodatkowe kości pamięci) oraz gwarancyjnych napraw serwisowych, nawet jeżeli dotyczą one płyty głównej. W takim wypadku ponowna aktywacja jest dokonywana telefonicznie poprzez Biuro Obsługi Klienta Microsoftu.

Fragment z artykułu:Bądź legalny czyli Windows XP za 439 zł

2004.07.23, 19:15 Autor: Krogulec

(Lt Prochownik) #4

a jak za miesiąc zepsuje mi się płyta to co będę musiał kupić nowe okienka

(Herki) #5

No jak ten miesiac bedzie juz po gwarancji to tak.

(JNJN) #6

Poczytaj tu, lub kup ostatni Chip 12/2004.

http://komputery.katalogi.pl/forum_7/strona2/

(fastman92) #7

Jak wymienisz płytę główną, to musisz kupić noewgo Windowsa. :stuck_out_tongue:

(pysiu) #8

w przypadku spalenia się płyty głównej dzwoni się do microsoftu i tam załatwia tę sprawe wielokrotnie opisywane to było na forum a co licencji to zawsze tak było że oem tańszy :slight_smile:

(Wiktor 1996 96) #9

weź oem jesli na jeden komp box jeśli na więcej