Oem czy box win xp pro

przejrzałem stronę chsstudio i trochę się zdziwiłem -win xp pro oem jest o połowę tańszy niż box czyżby pudełko było az tak drogie

Może ktoś potrafi mi wytłumaczyć o co tu chodzi :o :o :o

Bo oem rejestrujesz np na płytkę główna i jak wymienisz płytkę główna to oem którego zakupiołeś będzie już nielegalny czyli jakby ogranicza…a box robisz co chcesz zawsze będziesz legalny :slight_smile:

Cytat:Drugim istotnym ograniczeniem jest konieczność dożywotniego przypisania systemu w wersji OEM do konkretnego komputera poprzez proces aktywacji produktu. Jest to zabezpieczenie antypirackie Microsoftu uniemożliwiające korzystanie z jednej kopii oprogramowania na innych komputerach. Aktywacja przypisuje zakupioną licencję systemu do jego najważniejszych podzespołów, w szczególności płyty głównej. W przypadku wersji OEM, przy wymianie tych podzespołów możemy utracić licencję - systemu nie da się wtedy ponownie aktywować. Nie dotyczy to rozbudowy (np. o dodatkowe kości pamięci) oraz gwarancyjnych napraw serwisowych, nawet jeżeli dotyczą one płyty głównej. W takim wypadku ponowna aktywacja jest dokonywana telefonicznie poprzez Biuro Obsługi Klienta Microsoftu.

Fragment z artykułu:Bądź legalny czyli Windows XP za 439 zł

2004.07.23, 19:15 Autor: Krogulec

a jak za miesiąc zepsuje mi się płyta to co będę musiał kupić nowe okienka

No jak ten miesiac bedzie juz po gwarancji to tak.

Poczytaj tu, lub kup ostatni Chip 12/2004.

http://komputery.katalogi.pl/forum_7/strona2/

Jak wymienisz płytę główną, to musisz kupić noewgo Windowsa. :stuck_out_tongue:

w przypadku spalenia się płyty głównej dzwoni się do microsoftu i tam załatwia tę sprawe wielokrotnie opisywane to było na forum a co licencji to zawsze tak było że oem tańszy :slight_smile:

weź oem jesli na jeden komp box jeśli na więcej