OEM - z win98 na XP

Mam w fimie komputer z Win98 SE OEM. Komputer jest w miarę dobry i bez problemu “przyjmie” XP. I teraz problem. Czy jest jakokolwiek możliwość by sformatować dysk i zainstalować nowy XP - ze sklepu z fakturą - również OEM, a przy okazji wszystko było bardzo leganie? Oglądałem na naszym vortalu wywiad nt. legalności oprogramowania Microsoftu i pojawił się tam podobny, choć nie do końca taki sam wątek (nielegalny system -> formatrowanie -> instalacja OEM; domowy użytkownik uznany za producenta).

Jeśli będziesz świadczył pomoc techniczną do tego systemu, to możesz spokojnie instalować.

Żeby był legalny musisz mieć wszystkie atrybuty legalności. Najlepiej faktura, instrukcja, naklejka licencyjna i oryginalna płyta z systemem.

Jestem “zielony”, co to znaczy, że będę “świadczył pomoc techniczną do tego systemu”.

Złączono Posta : 17.11.2007 (Sob) 10:20

To będzie nowy XP prosto ze sklepu (po prostu go kupię), więc ze wszystkimi atrybutami legalności.

Po prostu musisz sam sobie z nim radzić. Instalując wersję OEM jesteś “producentem” komputera i nie możesz liczyć na żadną pomoc techniczną ze strony Micro$oft. Jeśli instalujesz na innym stanowisku - dla jakiegoś współpracownika - to Ty będziesz musiał mu rozwiązywać wszelkie problemy.