Oferta laptopa od Anglika?

Witam, wystawiłem na Szerlok.pl ogłoszenie na temat sprzedaży laptopa… otóż chcę za niego około 700zł ( nie podawałem ceny ) a dzisiaj doszedł do mnie taki mail z tego oto serwisu

Hi,

Am Mary Whitter from wales inland ,i saw your item on internet and i want to buy it.do you accept bank transfer or PayPal because that is the only way to pay for the item and am ready to pay you € 450 euro and want you to calculate the shipping cost to Africa because am sending it to my husband who work with the Poland embassy in Africa and i will want you to ship the item with POCZTEX EMS service…

Await for your reply

Best regard

Mrs Mary Whitter

przepraszam że całkiem inny dział itp… ale nie wiem kurde co to znaczy, przetłumaczyłem sobie w translatorze ale to nie wiele mi mówi… tyle samo co po angielsku rozumiem. proszę o szybką pomoc ! Pozdrawiam

Naciągacz, zapomnij o tej ofercie.

PS. Jeśli ci kasę wyśle i będziesz ją już miał na swoim koncie bankowym, to możesz mu wysłać.

Nie daj się przekonywać jakimiś potwierdzeniami wpłaty itp. Tylko kasa na koncie bankowym (a nie PayPal) lub gotówka w ręku, żadna inna możliwość nie wchodzi z Twojej strony w rachubę.

Gwarantuję Ci jednak, że nawet złamany eurocent na Twoje konto nie wpłynie.

Nie odpisuj na jego maila, zapomnij o sprawie.

PS2. Lektura uzupełniająca dla Ciebie abyś się nigdy już nie zastanawiał co z takimi “super” propozycjami robić:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Nigeryjski_szwindel

Am Mary Whitter from wales inland ,i saw your item on internet and i want to buy it.do you accept bank transfer or PayPal because that is the only way to pay for the item and am ready to pay you € 450 euro and want you to calculate the shipping cost to Africa because am sending it to my husband who work with the Poland embassy in Africa and i will want you to ship the item with POCZTEX EMS service…

Nazywam się tak i tak i jestem z Wales Inland, widziałam twój przedmiot w internecie i chcę go kupić. Czy akceptujesz przelew bankowy lub transfer PayPal ponieważ to jedyna droga płatności za przedmiot. Jestem gotowa zapłacić 450 euro i musisz skalkulować opłatę za wysyłkę do Afryki ponieważ wysyłam tam męża, który pracuje w Polskiej Ambasadzie w Afryce i chcę abyś wysłał przedmiot przez Pocztex EMS.

Czyli najpierw kasa później dostawa.

Opłata - ja chciałem nadać 2 kilową paczkę do Anglii i na stronie DHL wyszło mi, że koszt dostawy to 1500-1700 zł. Kurde może coś źle wpisałem, bo to niemożliwe.

Borg , gdzie jest podane, że dostaniesz kasę i dopiero masz wysłać? Dostaniesz najwyżej fałszywy skan potwierdzenia przelewu, łudziłeś się, że coś dostaniesz? :wink: Poczytaj w sieci o tysiącach takich “super” propozycji.

Szanowna Pani Mary Whitter informuje Cię ze chce kupić od ciebie to coś co wystawiłeś za 450 euro (czyli ~1700 zł) że zapłaci ci przelewem lub tez za pomocą PayPal i chce abyś policzył ile by kosztowała wysyłka do Afryki za pomocą Pocztexu.Czeka na Twoją odpowiedz bla bla bla

Tak jak Cedar napisał dokąd kasa (CAŁA a nie część ) nie będzie na koncie bankowym (a nie na PAYPAL-u)to traktuj tą ofertę jak próbę naciągnięcia Cię na sposób nigeryjski.Przypuszczam że jak się zgodzisz to dostaniesz maila z prośbą o wysyłkę a ona wpłaci ci większą kwotę niż oferowała troszkę później bo ma kłopoty finansowe ,porwało ją ufo albo spotkało inne nieszczęście ew dostaniesz skan potwierdzenia wpłaty której nigdy na konto nie dostaniesz .Tak więc do kosza z tą wiadomością bo śmierdzi na kilometr . Wg cennika pocztexu za przesyłkę do Burkina Faso o wadze do 5 kg zapłacisz 200zł.

napisałem za pomocą translatora że wyślę paczkę jak na moje konto wpłynie 450 Euro… itp :wink: jak dostanę odpowiedź to napiszę ją tutaj. Pozdrawiam

Standardowa ściema “in Nigeria style” - chciało by się rzec z angielska. W żadnym razie nic nie nie wysyłaj dopóki nie będziesz miał kasy na koncie.

pewnie ci odpisze że jej bank może przelać pieniądze dopiero jak wyślesz jej potwierdzenie nadania przesyłki.Tylko jak można wysłać komuś towar jak ci nie zapłacił za niego,nawet na allegro takich rzeczy nie ma

Hehe się uśmiałem , męża ma w ambasadzie , mieszka w kraju o 100lat technicznie rozwiniętym do przodu od Polski i robi tyle zachodu o kupno jakiegoś laptopa z zacofanej Polski . Posłuchaj się Cedara bo dobrze piszę.Tan mail przypomina mi ten spam o tej niby murzynce z afryki chyba Christina co jej ojciec także w ambasadzie pracuje…

Laptopy nówki sztuki w Anglii chodzą po około 250 funtów, czyli około 300 euro, uwierz mi, że w Holandii nowy laptop kosztuje średnio 400 euro, więc jak pisali poprzednicy, Anglik czy Angielka na pewno nie bawiłby/bawiłaby się w takie transakcje za używany laptop, gdy pod nosem ma to samo, a nawet jeśli chodzi o język systemu, to spokojnie mogą sobie kupić nowego Windowsa w wersji Ultimate za niewielkie pieniądze, zwłaszcza, że w Anglii Windows w tej wersji kosztuje grosze w porównaniu z polską wersją.

Pozdrawiam!

Nie warto sobie zaprzątać głowy takimi mailami. To zwykły SPAM :wink:

Właśnie czytałem na NeoWin podobny temat, User chciał sprzedać kilka podręczników na Amazon, dostał prawie identycznego maila jak autor tematu, ten sam szwindel tylko że na PayPal, proponuję oflagować maile jako spam i zapomnieć o sprawie.

I want you to send your bank details and do you have any phone for sale

Name:

Address:

Bank name:

Account number:

Phone number:

Swift code:

Best Regard

dostałem takie coś w odpowiedzi… co mam odpisać ?? i czy wogule mam odpisac ?

Nic nie odpisuj, bo tylko nakręcasz Siebie i kolesia, który myśli że złapał ofiarę, ewentualnie jak chcesz się pobawić to tu masz instrukcje http://www.419eater.com/

Dla niektórych wodzenie za nos “scamerów” to rozrywka :smiley:

jony8988 , Powyżej dostałeś odpowiedź od semtex , do siebie powtórzę to co wcześniej pisałem - nawet nie śnij, że ten gość wpłaci Ci choć pół eurocenta. :wink:

Zapomnij o sprawie, skasuj maile.

PS. Jak masz czas i chęć to możesz się pobawić w korespondowanie - z czasem aby się uwiarygodnić przyślą ci skany dokumentów i dowodu “wykonania” przelewu :wink:

A to poczytaj w wolnym czasie między mailami od tego “klienta”:

http://www.google.pl/search?source=ig&h … kr%C4%99t+