Office 07 błąd instalatora

Przy próbie instalacji Office 2007 wyskakuje takie coś: “Instalator nie może kontynuować, ponieważ wymagany plik jest uszkodzony lub niedostępny. Uruchom ponownie kreatora z dysku źródłowego bla bla bla”. To jest trial Enterprose ze strony microsoftu :confused:

Próbowałeś ściągnąć na nowo albo z innego źródła?

To jest właśnie inne źródło, wcześniej było z DP.pl i też nie działało.

Proponuję rozpocząć od przejrzenia loga instalatora MS Office 2007, który powinien znajdować się w folderze C:\Documents and Settings\NazwaUżytkownika\Ustawienia lokalne\Temp (folder ukryty).

Na wstępie loga, powinna znajdować się informacja, jakiego pliku brakuje w systemie.

jaką ten log nosi nazwe??

A ja polecam zobaczyć najpierw to i to. Najlepiej jeszcze potem przeskanować rejestr i komputer programem CCleaner. A później spróbować jeszcze raz zainstalować.

Cleaner to ja co 3 dni włączam

Dokładnej nazwy już nie pamiętam.

Jeżeli po nieudanej instalacji uruchomiłeś czyszczenie Cleanerem, to ten plik został usunięty.

Przejdź do folderu C:\Documents and Settings\NazwaUżytkownika\Ustawienia lokalne\Temp i usuń wszystkie znajdujące się w nim pliki. Następnie uruchom instalator Office 2007. Oczywiście instalacja zakończy się niepowodzeniem, lecz teraz będziesz mógł odczytać jakiego pliku brakuje.

U mnie brakowało biblioteki fp4autl.dll.

Nie działa.

Co nie działa? Instalator nie uruchamia się, nie powstaje log instalacji?

No bo chyba, nie kombinowałeś z plikiem fp4autl.dll. Ten plik stanowił problem w moim przypadku, a u Ciebie to może być jakiś inny plik.

Zaloguj się na Administratora i z jego konta zainstaluj aplikację, może w twoim profilu użytkownika jest coś skopane i dlatego instalator się burzy.

Dobra, spróbuję jeszcze z konta administrator, choć i tak moje konto ma prawa admina. Instalacja nie uruchamia sie, tzn. pisze “trwa wyodrębnianie pakietów” i potem wyskakuje błąd.