Office 2003 a 2007

Czym rozni sie zapisanie pliku np. worda w formacie w pelni zgodnym z wordami 93-2003 a formatem domyslnym dla offica 2007 - .xdoc? I dlaczego stare pliki excela z office 2003 po otworzeniu w 2007 wszystkie funkcje tam wprowadzone zostaja czyszczone i powstaja same 0 ?

Pliki .docx mają mniejszy rozmiar i są inaczej tworzone - w przypadku uszkodzenia można odzyskać bardzo dużą część pliku, nawet cały.

Pliki zgodne z Word 97-2003 to po prostu takie, jakby były zapisane w tych programach

No ok. Ale czy nie ma roznicy w zapisywaniu funkcji programow? Taki bardzo prosty i teoretyczny przyklada podam. W officie 2007 zrobimy kolko ktore sie blyszczy i odbija sie od podloza i zapiszemy to w wersji 97-2003 to czy te stare wersje tez tak otworza to “kolko” czy bedzie powiedzmy bez efektow? Chodzi mi o to czy poprostu jak zapisze w .xdoc to czy stare wersje to spokojnie odczytaja czy moga byc jakies problemy. A czy da sie jakos “uratowac” plik ze starego excela zeby go dobrze otworzyl 2007?

to ściągnij sobie Pakiet zgodności formatu plików pakietu Microsoft Office dla programów Word, Excel i PowerPoint 2007

Pakiet zgodności spoko, ale domyślam się, że kolega pyta o to wszystko bo sam jest posiadaczem Office 2007, a skoro tak, to dajmy na to on zapisuje w .docx i żeby bez problemów otwierało się na każdym kompie ze starszym Wordem musiałby latać z pakietem zgodności na pendrivie i u każdego to instalować, tak średnio wygodne ;/

Co do kółka i reszty - (jakby się ktoś pytał też mam Office 2007) - wiele rzeczy spokojnie pójdzie na starszych Office’ach bo prawdę mówiąc one mogą to samo, tylko że te opcje są gdzie indziej poupychane, w 2007 na wstążce jest szybki dostęp do ciekawych efektów, cała filozofia.

Oczywiście jest też dużo nowości, a żeby takowych bez problemu używać by zachowały kompatybilność ze starszymi wersjami, proponuję tworzyć po prostu dokumenty “Pakietu Office 97-2003” - wtedy będą tworzone w trybie zgodności, a te opcje, które nie przejdą w starym Office będą wyraźnie zaznaczone jako niedostępne :slight_smile:

Wiem że się rozpisałem i jeśli niezrozumiale to brzmi zapraszam na PW, jak co podeślę screeny z przykładami itp :slight_smile: