Office 2003 dla uczniów i studentów?

Kilka lat temu kolega zainstalował mi ten program który kupił na 3 komputery, skopiował mi na płytę aby w razie reinstalacji mieć z czego zainstalować tego Offica. W tej chwili po reinstalacji systemu Windows 10 przyjmuje klucz jako właściwy ale niestety instalacja się zatrzymuje i system żąda oryginalnego źródła instalacji którego nie posiadam. Czy można coś z tym fantem zrobić.? Skąd można pobrać Plik instalacyjny który byłby zgodny z moim kluczem.?

Od kolegi, o ile nie obdzielił tymi płytami całego osiedla i nie naruszył tym samym zapisów licencji.
Wspomniany Office faktycznie jest z licencją na trzy komputery, nie ma chyba zapisu, że muszą być wyłączną własnością właściciela “oprogramowania”. Natomiast nie mogą być “komercyjne”. Teoretycznie możesz pobrać obraz ze strony Microsoftu, o ile jest. Wreszcie robienie kopii nośnika instalacyjnego i udostępnianie go osobom trzecim już raczej narusza zapisy licencji (i prawo), kopie nośnika instalacyjnego ma prawo wykonać wyłącznie właściciel (do swojego użytku), a udostepnienie takich kopii jest …piractwem. :wink: (zresztą to przykład kiepskiego piractwa, bo swoja “kopię instalacyjną” najprawdopodobniej wykonał źle, tzn. obraz płyty różni się od obrazu płyty oryginalnej …)

Szczerze to już chyba nawet 2010 trudno pobrać z serwerów MS.

Nie ma problemu z pobraniem O2010 - wystarczy wpisać klucz na stronie MS i pobrać odpowiednią wersję językową.
https://www.microsoft.com/en-gb/software-download/office

Sprawdź czy po wpisaniu klucza z wersji 2003 jest możliwość pobrania.

Jeśli nie - jest wiele darmowych zamienników np. Libre Office lub WPS Office (który jest bardzo podobny wizualnie do obecnej wersji Office).

Bardzo dobrym zamiennikiem jeszcze jest darmowy OnlyOffice: