Office 2003 z pendrive - czy jest to wykonalne i legalne?

Mam starszego laptopa, w którym zepsuł się napęd CD/DVD. Mam też oryginalną płytę z Office 2003 (zainstalowany z tej płyty na tym laptopie).

Czy techniczne wykonalne jest skopiowanie zawartości płyty z Officem na pendrive i zainstalowanie go? Albo pobranie Office z “innych” źródeł i wpisanie oryginalnego numeru?

Czy jest to legalne w tym przypadku?

Jest to część większego problemu. Z racji niedziałającego napędu i złej kondycji systemu, chcę zainstalować mu Win XP z pendrive (byłby to format i reinstalacja). I tu też mam pytanie przy okazji, czy to legalne? Np przez program WinToFlash. Mam oryginalną płytę z XP instalowanym w tym laptopie.

Nośnik z którego instalujesz nie ma najmniejszego znaczenia.

Ważne żebyś posiadał licencje na używane programy.

Czy jest więc możliwe zgranie go z płyty na pendrive? Szukałem instalki na stronach microsoftu, ale chyba nie ma. Jest może dostępna choćby wersja trial, gdzie można wpisać np numer seryjny i aktywować?

W przypadku Offica wystarczy skopiować pliki na pendrive i z niego instalować pakiet.

Instalacja systemu z pamięci przenośnej wymaga płyty głównej i BIOSu umożliwiającego bootowanie z USB, oraz specjalnego spreparowania nośnika (opisy można znaleźć w sieci).