Office 2007 a proces aktywacji

Wczoraj stałem się posiadaczem pakietu Office 2007 Dla Użytkowników Domowych. Oprogramowanie zainstalowałem na komputerze stacjonarnym oraz na laptopie, tak więc wszystko zgodnie z licencją. Na obydwu komputerach przeprowadziłem proces aktywacji. I teraz moje pytanie… Planuję reinstalację Windows XP na komputerze stacjonarnym - czy aktywacja Office na tym komputerze przebiegnie znowu automatycznie przez Internet, czy też bedę musiał dzwonić do Microsoft i tłumaczyć wszystko, tak jak ma to miejsce w przypadku kolejnych aktywacji Windows XP? Czy ktoś z Was miał już podobną sytuację?

Zastanawiam się nad sensem postawionego pytania.

Przeanalizujmy to co napisałeś - planujesz reinstalację Windowsa.

W związku z tym czy chcesz czy nie chcesz będziesz musiał aktywować produkt Offica kolejny raz.

Czy ma dla Ciebie w tym momencie jakiekolwiek znaczenie jak ta aktywacja będzie przebiegać?

Jeśli nie uda się tego zrobić przez internet, będziesz musiał skontaktować się z Microsoftem i tyle.

No chyba, że od tego uzależniasz reinstalację…

Frog : jakby nie było, ma to sens. Jeżeli nie bedzie aktualizacji przez net, to będzie musiał Kylek do MS dzwonić = strata kasy i czasu. Nie każdy może sobie pozwolić na stratę czasu, a tym bardziej pieniędzy.

Jeżeli to będzie ten sam Windows XP, o tym samym numerze seryjnym oraz ten sam Office 2007 o tym samym numerze seryjnym na tym samym komputerze to możesz sobie go aktywować przez Internet wiele razy (ja już z jakieś 5 robiłem i nie było problemu).