Office 2007 dla Domowych Użytkowników a licencja 3 stanowisk

(Groldominika) #1

Mam takie pytanie. Otóż od 3 dni jestem posiadaczką legalnego Office 2007 dla Domowych Użytkowników. Ta wersja posiada 3 licencję w obrębie gospodarstwa domowego. Na razie mam zainstalowane na laptopie i stacjonarnym. Została mi jeszcze jedną licencja. Pytanie czysto dla mnie ciekawostką. Czy np. po wykorzystaniu 3-ch licencji na 4-tym i kolejnych komputerach nie będzie się już dało aktywować tegoż Office pomijając fakt że to nie legalne.

Kolejne pytanie czy mogę w przyszłości sprzedać ten Office gdy wejdzie nowszy pakiet? Nigdzie go nie rejestrowałam ani nie zamierzam chyba że proces aktywacji to zrobił.

(Marekglapa) #2

Nie możesz sprzedać Offica ponieważ jest to wersja OEM przypisana do danego komputera (bądź komputerów tak jak u Ciebie). Co do aktywacji to zależy jak trafisz. Mi się Vista aktywowała mimo, że zmieniłem wszystkie części w komputerze. Niektórzy muszą dzwonić do Microsoftu i mówić, że była awaria płyty głównej. W przypadku Offica pewnie też tak będzie. Jak nie będziesz w czasie aktywacji aktualizować offica na pozostałych komputerach to są duże szanse na to, że ci się uda :twisted:

EDIT: Myślałem, że wersja na 3 komputery to OEM. Przepraszam jeśli wprowadziłem Cię w błąd.

(Groldominika) #3

Ech jak to OEM? To co teraz jeśli zainstaluje na 3-ch komputerach i załóżmy że je ze złomuje bo kupię nowe i na tych nowych będę chciała zainstalować Office to się nie będzie dało aktywować bo to są inne komputery?

(Asterisk) #4

I w tym momencie kończy się pomoc tego forum

W Źródle czytamy

Pytanie - na co komuś produkt, którego można nie można aktywować ( bo 3 licencje zostały wykorzystane )? W tej sytuacji można go wykorzystać 25 razy, a potem działa jak przeglądarka ( dodajmy - darmowa ).

BTW.

Przecież można starszą wersję upgradować do nowszej.

(Jax-MK) #5

A mi się zdaje że wprowadzacie w błąd koleżankę. Ja posiadam tą wersje Offica także na 3 stanowiska i jest to wersja BOX. A więc mogę zmieniać komputery ile mi się tylko podoba i instalować go na nich (oczywiście w obrębie gospodarstwa domowego) pod warunkiem że będzie on zainstalowany tylko na 3 komputerach w tym samym czasie. Jeśli kupiony został w tej specjalnej ofercie za 199 zł to jest to BOX a BOX'y można instalować dowolną liczbę razy na dowolnej liczbie komputerów (w tym przypadku max na 3 stacjach na raz) i nie posiadają limitu aktywacji.

(Groldominika) #6

Też mi się tak zdawało że koledzy są w błędzie. Wszędzie na Internecie pisze przecież że to BOX a jest to wersja która nie ma limitu aktywacji co jest równoznaczne z możliwością odsprzedaży produktu oczywiście pod warunkiem że już wtedy nie będę używać Product Key na 3 stanowiska. Nie wiem czy to legalne czy nie ale kupujący nie ma jak mi udowodnić że pakiet był używany. Pomijam fakt zafoliowania pudełka bo to się da załatwić :slight_smile:

Druga sprawa jest taka że pobrałam w celach testowych z angielskiego warezu wersję Home and Students która była 1:1 kopią oryginału wraz z legalnym kluczem i przeszła proces aktywacji. Czyli nie ma limitu. Ale chcąc być legalna poszłam do sklepu i postąpiłam jak prawdziwy obywatel :slight_smile:

(Asterisk) #7

Co nie oznacza legalności sprzedaży aktywowanego produktu.

Skoro wiesz o tym, że produkt był aktywowany, to fakt wykorzystania braku

możliwości udowodnienia tego w chwili sprzedaży oraz powtórne foliowanie

jest oszustwem i działaniem w złej wierze. Wyobraź sobie, co zrobi kupujący,

gdy aktywacja się nie uda, a bedzie miał Twoje dane.