Office 2007 i 2003 na jednym systemie

Witam!

Mam problem z officem 2007 i 2003. Musze zainstalować w szkole oba te programy na jednym systemie operacyjnym xp. Prosze o pomoc gdyż po isnstalacji wyświetla się za każdym razem konfiguracja office 2007. Słyszałem że jest na to myk, aby tak się nie działo. Pomóżcie

Zainstaluj od najstarszego do najnowszego wtedy nic nie powinno się dziać.

To nie OS tylko Pakiet biurowy więc kolejność instalacji nie ma tu najmniejszego znaczenia.

Tylko po co, skoro są nakładki na office 2007 zmieniające wstążki na zwykłe klasyczne menu (np z ostanim KŚ można nabyć takową). Tak samo Office 2007 ma możliwość zapisu do starych formatów .doc, xls. pps. itp.

Tak że instalowanie Office 2003 nie ma większego sensu, skoro dysponujesz nowszą wersją.

1.Klikamy w przycisk Start, a następnie w pole Rozpocznij wyszukiwanie (w przypadku Windows XP: Start-> Uruchom). Wpisujemy regedit i wciskamy klawisz Enter.

  1. W otworzonym oknie klikamy dwa razy w HKEY_CURRENT_USER, a następnie Software, Microsoft, Office, 12.0 i Word. Odszukujemy Options – klikamy prawym przyciskiem i wybieramy opcję nowy, a następnie Wartość DWORD.

  2. W prawej części okna pojawi się napis Nowa wartość #1, którą zastępujemy formułą NoReReg. Teraz klikamy dwa razy we wpis, który właśnie stworzyliśmy. Otworzy się kolejne okno, gdzie w polu Dane wartości wpisujemy cyfrę 1 i klikamy OK. Następnie wyłączamy wszystkie okna i uruchamiamy ponownie komputer.

  3. Kiedy nasz sprzęt włączy się ponownie sprawdzamy czy nasze nowe ustawienia zostały poprawnie wprowadzone. Odpalamy więc jedną wersję Office’a, wyłączamy ją i uruchamiamy drugą. Jeśli wszystko zostało zrobione tak jak trzeba, to nie będziemy musieli ponownie instalować nowych plików.

źródło:

http://lajfmajster.pl/2009/10/01/micros … nia-plikow

Po to, że są nakreślone w programach nauczania szczegóły oprogramowania, które wyraźnie mówią o używanych programach do poszczególnych zadań.

Dzięki za pomoc!

Niestety masz pecha bo “nawdziałeś” się na belfra, program zapewne był tworzony X lat temu i stąd jeszcze mowa o Office 2003. Teraz Twoją rolą jest dostosowanie programu do obowiązujących realiów, dobór odpowiedniego oprogramowania też leży w Twojej gestii. Dobry program nauczania powinien być taki, że nie narzuca narzędzi do realizacji celów (co najwyżej może je sugerować).