Office 2007 i nie zapisana praca

(Tomcio835) #1

Dzis pisałem prace i przez przypadek zapknąłem worda moge odzyskac dokument który pisałem ładne pare godzin?

(Misiek The Best) #2

Wydaje się być najbardziej pomocne:

http://support.microsoft.com/kb/827099

(Tomcio835) #3

niestety nie w tym wypadku

(system) #4

serenity15 , na przyszłość doradzam ustawienie automatycznego zapisu dokumentu co 1 min. Dużo spokojniej się pracuje :slight_smile:

Pozdrawiam :wink:

(Tomcio835) #5

juz teraz to ustawiłem :slight_smile: ale 7 godzin pracy poszło sie kochac :stuck_out_tongue:

(system) #6

Niestety... bywa :wink:

(Kolmar) #7

Możesz jeszcze spróbować użyć jednego z dostępnych programów do odzyskiwania danych, szukaj plików podobnych z powyższego odnośnika, a w szczególności tych z tyldą na początku. Marna szansa, że ten plik nie został nadpisany ale warto spróbować ...i tak gorzej już nie będzie.

(Tomcio835) #8

próbowałem. Uzyłem trialowego programu do odzyskiwania danych EasyRecovery Professional ma on specjalnie wbudowany baier do odzyskiwania i naprawiania plików Worda, lecz nie znalazło na dysku pliku *.asd który jest tymczasowym plikiem Worda w razie braku prądu itp. Lecz on znika po tym jak Nie zapiszesz. Nie znalazło go :confused:

(Creer84) #9

Ale przeciez Word 2007 z tego co wiem ma automatycznie ustawiony zapis co 10min, a kolega pisze ze przepadlo mu 7 godzin pracy.

serenity - czyzbys wylaczyl te opcje?

(Kolmar) #10

W przypadku odcięcia dopływu energii, a tym samym wyłączenia kompa, plik tymczasowy nie jest kasowany. Jego kasacja może nastąpić jedynie w przypadku, gdy zamkniesz edytowany dokument. Po ponownym uruchomieniu komputera plik powinien być w katalogu wraz z edytowanym plikiem. Tego typu pliki tymczasowe mają atrybut "ukryty".

(Tomcio835) #11

nie wyłączyłem tej opcji. Ja poprostu Przez przypadek kliknąłem okienko Zamknij dokument i dałem Nie zapisuj !!

No wiem ze on nie znika jak zabraknie prądu. Ja poprostu dałem przez przypadek Nie zapisuj Zmian i wówczas plik tymczasowy jest kasowany.