Office 2007 uruchomiony przez Wine nie można wpisać klucza

Witam. Zainstalowałem sobie Micorsoft Office 2007 na moim Ubuntu 11.04. Mam Wine 1.3.23 i PlayOnLinux 3.8.8. Instalując Office przez Wine bez PlayOnLinux wszystko się sypało ale można było wpisać klucz produktu. A tutaj wszystko działa idealnie lecz nie można wpisać klucza produktu.

http://banan.hapex.com.pl/zima/images/zrzut_ekranu.png

Jak próbuje wpisać kod na ślepo też nie idzie. Proszę o pomoc.

P.S. Nie piszcie niczego w stylu: “Nie wystarczy ci LibreOffice”. Bo mi w zupełności wystarczy lecz zapisując np. prezentacje w formatach Microsoftu to czasem nie wszystko wygląda tak jak chciałem i tak jak miało być, bo wszystko jeździ. Niestety u nikogo ani nigdzie nie widziałem Linuxa do czasu aż go sam odkryłem.

Jakbyś mógł jaśniej, bo nie rozumiem tego zdania

Spróbuj napisać kod licencyjny najpierw np. w programie gedit a potem skopiuj i wklej go metodą Ctrl+C i Ctrl+v.

Dalej nie idzie tak jakby tam w ogóle się pisać nie dało, a wszystko resztę działa.

Hm, a z jakiej wersji Wine korzysta PlayOnLinux? Może należy mu doinstalować Wine z silnikiem Gecko?

Z tej co mam zainstalowaną chyba.

Chyba to złapałem wieloryba :slight_smile:

Przejrzyj dokładnie zakładki:

  • Narzędzia >> Zarządzanie wersjami Wine

  • Ustawienia >> Środowisko

1.3.23

Zakutalizowałem PlayOnLinux do 3.8.12, a wcześniej usunąłem Office i teraz zainstaluje ponownie.

I jak Twoje próby z Office 2007? Specjalnie na potrzeby tego wątku próbuję instalować Office’a pod PCLinuxOS. :slight_smile:

Na razie nie idzie w ogóle zainstalować (instalator przerywa pracę już na początku - może dlatego, że nie instaluję z płyty MS Office a z pojedynczego pliku z płyty KŚ Ekspert). Przeglądam net i wypatrzyłem coś takiego:

http://barteqxlinux.blogspot.com/2008/0 … -2007.html

Wygląda na to, że warto też zainstalować MS Framework.NET przynajmniej w wersji 2.0.

Aha, jeszcze jedno - przy instalacji MS Office 2007 z poziomu PlayOnLinux wybierz Wine w wersji 1.2-rc1.