Office 2010 jaka wersja?


(igrek) #1

Witam, szef chce zakupić pakiet office, byliśmy dzisiaj w sklepie, i było kilka wersji, dla małych firm, dla użytkowników domowych i bodajże wersja personal, oczywiście wiadomo wersja dla firm była najdroższa kosztowała 999zł, powiedzcie mi, czy jeśli kupi taką wersję personal która kosztuje 379zł może legalnie używać tego offica? Jak ma się do tego licencja? Każda z nich się różni? Oświećcie mnie bo nie wiem co mu doradzić. A nie chcę żeby później miał problemy związane z legalnością.


(Frog) #2

http://www.microsoft.com/oem/pl/licensing/productlicensing/Pages/office-2013-licensing-packaging.aspx

 

Wynika z tego, że w w przypadku wersji Home wykluczone jest użytkowanie komercyjne.


(igrek) #3

To jeszcze inaczej, mam rozumieć że do firmy może być ewentualnie ten pakiet? http://www.saturn.pl/program-microsoft-office-365-small-business-premium-pl-5-st-12-mies-box,id-856558


#4

Tak, zwróć tylko uwagę na to, że jest to wersja z abonamentem na rok czasu.


(igrek) #5

I potem trzeba dokupować subskrypcje? Czy nie ma takiego obowiązku? Czy jeśli kupiłby wersję dla malych firm i użytkowników domowych za 999zł tam nie ma nic o długości licencji bynajmniej nie widzę to licencja jest tam bezterminowa?


#6

365 - na zasadzie subskrypcji. Jak nie przedłużysz, tracisz możliwość edycji dokumentów. Pozostałe wersje nie mają “terminu ważności”.


(igrek) #7

Wielkie dzięki za rozjaśnienie. Można zamknąć.