Office 2010 - Jedna licencja = dwóch użytkowników?

Hej wszystkim, 

 

Mam pytanie - potrzebuje Office, 2010 w zupełności starczy.

Czy to prawda że mogę kupić jeden klucz i zainstalować na PC i Laptopie?

 

Nie mogę się do tego przekonać ale tak twierdzi mój znajomy.

Dzięki z góry za wasz czas, 

J

 

 

P.S. Ale “BYK”… BAAAAAAAARDZO przepraszam za ten bład ortograficzny w temacie - nie wiem jak to edytować! Mature miałem ho ho ho… temu ale takie coś jest niewybaczalne. Jeszcze raz przepraszam!!

 

Poprawione,

rgabrysiak

Zależy od wersji.

Ten domowy to o ile dobrze pamiętam 1 użytkownik i 2 możliwe stanowiska.

Inne, czyli głównie firmowe to 1 użytkownik na 1 stanowisko. 

 

Chociaż nie… to kwestia tego czy to BOX czy PKC, tutaj masz info:

http://www.licencje-microsoft.pl/2012/08/02/office-2010-dla-firmy/

W większości jest to licencja na dwa urządzenia, ale jednego użytkownika: czyli np. masz komputer stacjonarny i laptopa / tablet z Windowsem. Wg. licencji nie może być dwóch różnych użytkowników.

Dzieki za pomoc przy edycji… i jeszcze raz sorki…to już nawet nie chochlik tylko prawdziwy byk “był”

 

Co do Offica… o to właśnie chciałem zapytać… czyli jeśli te dwa kompy mają różnych użytkowników to już odpada tak? 

Generalnie jest tak PC będzie zawsze włączony i ktoś tam zawsze z niego skorzysta… laptop będzie wędrowal i od czasu do czasu też ktoś offica odpali… łapie się pod jeden klucz i dwóch użytkowników?

Dzięki

J

Wg. licencji: jednocześnie obie instancje nie powinny być używane nawet przez tego samego użytkownika.

Jeszcze raz… scenariusz:

  • Jan Kowalski ma k. stacjonarny i laptopa,

  • siedzi w biurze i jeździ w delegacje, więc ma laptopa

  • wg. licencji może zainstalować i aktywować MS Office 2010 na k.stacjonarnym i laptopie,

  • używać w jednej chwili może tylko jednej instacji : czasem ludzie mają laptopa na biurku obok monitora od komputera stacjonarnego - nie powinien mieć uruchomionych programów z Office na obu komputerach jednocześnie (ale będzie to działać)

  • Jan Kowalski może używać Office 2010 zainstalowanego na laptopie jedynie, jak jest w delegacji

 

Ty jeszcze proponujesz sytuację, gdy różni ludzie będą używać tego Office. Będzie to działać, aktywacja powiedzie się, ale nie będzie to zgodne z licencją (równoważne z używaniem ‘witaminki’ na jednym z komputerów).

Zasadnicze pytanie: Office, którego masz zamiar zakupić będzie używany komercyjnie (firma) czy niekomercyjnie (dom)?

Będzie używany w “firmie” choć to zbyt poważne słowo ale tak - będzie używany do prowadzenia biznesu… i istnieje szansa że będzie otworzony na dwóch kompach jednocześnie… przez dwóch różnych użytkowników.

 

Czyli muszę mieć 2 licencje prawda?

J

Tak. Musisz mieć dwie licencje. Koledzy powyżej już wyjaśnili czemu nie możesz skorzystać z opcji instalacji kopii licencji na urządzeniu mobilnym.