Office 2016 a aktywacja na nowym komputerze?

Witam

Jak to jest z licencjami na Office? Jeśli miałem office 2016 na komputerze, który uległ uszkodzeniu to mogę bez problemu aktywować tym samym kluczem na nowym komputerze?

Pozdrawiam

(Baleburg) #2

Jeżeli to był OEM - co jest całkiem prawdopodobne - to nie

(Mark7) #3

Wszystko zależy co uległo uszkodzeniu - jeśli płyta główna będąca na gwarancji to jest szansa. Trzeba przesłać skan protokołu naprawy/wymiany płyty do M$ i poprosić o ponowną aktywację. Jeśli uszkodzeniu uległ inny element niż płyta to bez żadnych problemów M$ Office da się aktywować. Wszystkie te dywagacje odnoszą się do licencji OEM. Wersja BOX aktywuje się zawsze i wszędzie.

(LoliconSuspect) #4

Od kiedy są takie wymagania?

(Mark7) #5

A na jakiej podstawie stwierdzą u M$, że była naprawa gwarancyjna ?

(LoliconSuspect) #6

O co ci chodzi? Czy ja coś kwestionuję?
Nie odpowiadasz na moje pytanie. Pytam od kiedy taka praktyka obowiązuje. Tylko tyle.

(Mark7) #7

Odkąd sięgam pamięcią…, zamiast skanu może być fax. Na tej podstawie można domagać się od M$ ponownej aktywacji systemu bądź Office’a. Należy też odróżnić sprzęt całkowicie zmontowany przez jakiegoś producenta (wtedy do niego należy aktywacja) od zmontowanego samodzielnie - wtedy my jesteśmy producentem w rozumieniu licencji OEM.

P.S. A może znasz jakiś inny sposób to podziel się swoją wiedzą.

(Jack_Daniels) #8

Z tego co pamiętam 2013 i 2016 można przenosić na nowy komputer, musi upłynąć 90 dni od ostatniej aktywacji, jeżeli mniej to telefonicznie, podasz powód, numer i aktywują Ci.

(LoliconSuspect) #9

Zadałem tylko pytanie, proszę nie szukaj dziury w całym.

(Mark7) #10

To chyba raczej dotyczyło Office’a 365 - zasadniczo były dwie wersje : PKC BOX (dostajesz kartę z kluczem, program pobierasz z sieci) i ESD (klucz generowany jest przy elektronicznym zakupie i pobierasz program z sieci). M$ strasznie namieszał z licencjami. Praktycznie każda wersja systemu i Office’a ma inne warunki licencyjne. Przez jakiś czas Windows 8 w wersji OEM był praktycznie równoważny BOX. Jeśli się zarejestrowało (konto M$) to można było przenosić OEM. Dlatego najlepiej zawsze sprawdzić u źródła.

(Seba228215) #11

Jako iż masz najnowszy office - konto MS też tam, to wystarczy odlączyć urządzenie na stronie urządzenia MS account. I zalogować się już z nowego urządzenia. Sprawdź i napisz czy działa.