Office 365 - zapisanie wiadomości jako plik *.eml

Korzystam z Office 365 poprzez przeglądarkę Chrome/Edge.
W jaki sposób mogę zapisać otrzymanego meila jako plik *.eml bo nie mogę tego znaleźć?
Mam tylko takie opcje jak na screenie.

Działania zaawansowane -> Źródło wiadomości -> Kopiuj -> Notatniczek -> Zapisz jako -> EML :slight_smile:

@wielkipiec

Nie mam takiej opcji w “działania zaawansowane” .

Czytasz pobieżnie.

Jak otworzysz wiadomość to podgląd jej źródła trzeba skopiować i ręcznie zapisać do pliku EML (“Notatniczek” może jest jako webowy dodatek do Outlook… by nie używać systemowego?).


Widok :arrow_right: wyświetl źródło wiadomości:

@krystian3w
W jaki sposób mam skopiować podgląd źródła?
Dodam że potrzebuje aby w *.eml były zawarte załączniki z meila itp.

Sprawdź czy w opcji widok jest “wyświetl źródło wiadomości”.

Potem z pomocą notatnika zapisz to jako EML.

@krystian3w

Spójrz jak to u mnie wygląda:

No to skopiuj to i wklej do notatnika :smiley:

@wielkipiec

Nie spełnia to moich wymagań.
Potrzebuję mieć w tym eml zawarte załączniki etc., tak żeby móc tego emla odesłać jako załącznik nowym emeilem.

Załączniki są zawarte w źródle wiadomości na dole, w postaci sekcji zakodowanych w base64. Plik EML, takze z załącznikami, jest zawsze plikiem tekstowym.

Jeżeli szczegóły wiadomości nie zawierają sekcji base64, to znaczy że nie wyświetla się pełne źródło.

@wielkipiec

Tak u mnie koniec wygląda. Jak to zapisze w notatniku i zrobię rozszerzenie *.eml to po odpaleniu pliku w outlook pokazuje mi tylko tytuł meila nadawców, bez treści, bez załączników.

Czyli to uproszczony podgląd, mój testowy mail to się jako długi ciąg tekstu wyświetlał.