OFFICE dla firmy - jak najtaniej z komputerem

Za kase firmy musze kupic komputer wraz z oprogramowaniem tak aby wszystko było legalnie.

MOje pytania:

JAki musze miec Windows (nie chce zadnego linuxa bo to dla ojca a on sietma nie połapie ) i jaknajtaniej go legalnie kupić.

Firma jest jednoosobaowa tzn jedno stanowisko komputerowe.

Jaki pakiet biórowy aby był legalnie ijak najdaniej go legalnie kupić? (slyszalem ze są różne sztuczki zgodne z prawem jak kupowanie z czymstam licencji i programu)

Potrzebuje róniez program do fakturowania czy moze to być np jakis darmoy program z dobreprogramy. Czy licencja tzn jak mi to sprawdza to czy nie będzie problemów.

Prosze pisac wszystko co sie da szelkie info mi sie przyda ale tylko to prawdziwe rzetelne i potwierdzone.bo nie chce pozniejspotkac sie z jakas karą.

Co sadzicie zeby poczekac na W7 zawsze to krok w przyszłość :smiley:

bo ogolnie to komp firmowy ale uzyac sobie bede go aj czyli maniak’ gier wszelkich filmów w HD i całego dobrodziejstwa jakie dać moze sama buda za 3,5 k reszta na oprogramoanie itd.

Ofiice ( instalowany w Urzędach Miast) do pobrania - http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22 … g+3.1.0+PL

System oper. -wystarczy XP H - legal

Kompy są w cenie około 800-1500 (nowe)

Dodatkowe info GG: 1506281 - serwis

Ogłoszenie można zamieścić tutaj:

viewforum.php?f=45

Z tego co się orientuję Home jest tylko do zastosowań domowych, natomiast na komputerach firmowych powinien być zainstalowny Proffessional a w przypadku Visty - Business, jeśli się mylę proszę mnie poprawić.

Na takim Ubuntu nie ma się co łapać, jak i tak jest komputerowym laikiem to i w Widowsie się nie połapie, więc raczej Ty jako “nauczyciel” twojego ojca się nie połapiesz i go nie nauczysz no i z twojej wypowiedzi wynika, że to Tobie bardziej zależy na Windowsie :slight_smile:

Pozdrawiam!

Nie ma znaczenia jaka wersja xp jest każda wersja jest do zastosowań komercyjnych :slight_smile:

Nobel , na forum piszemy po polsku - oznacza to również poprawność ortograficzną, gramatyczną i stylistyczną. Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Mylisz się. To, że nazywa się XP HOME nie ogranicza jego zastosowania do użytku domowego.

Windows XP Home Edition PL OEM - około 370,00 zł.

Windows Vista Home Premium PL OEM - około 470,00 zł.

Office 2007 Basic Edition PL OEM (sama licencja, bez nośnika) - około 800,00 zł.

Office 2007 Small Business PL BOX - około 1300,00 zł.

Kiedyś taniej można było kupić Works BOX + Office BOX Upgrade ale to już nieaktualne…

Najtaniej wyjdzie kupić kompa od razu z zainstalowanym systemem OEM i Officem OEM - nie musisz kupować OPK do instalacji Office - sprzedawca zainstaluje Ci go z własnej płytki a jak go ładnie poprosisz to zrobi Ci kopię tej płytki… 8)

:roll:

Czyli jak to kupic ?

Bo chcialbym kompa zamowic kompa z czesci zaproponoanych przez siebie a nie składaka z media markt.

Co lepiej Xp czy Viste sie jednak oplaca czy ona wnosi cos nowego cos co moglbym wykozystac czegonei ma w xp oprocz dx 10 ?

A wiec jesli na kompa przeznaczam 3 500 zł to z tym programami wgranymi przez sprzedawce ile mi wyjdze ?

Czy w firmie moge posiadac jakis program ktory jest darmowy ?

np program do robienia faktór czy musze tez go kupic ?

Czy sa jakies mozliwosci w firmie zeby np z Visty albo Xp przejsc jakis upgrade na Win 7 ?

Czy jest taka mozliwosc ze np posiadam komputer firmowy tak dla “picu” ale windows lega a kupie sobie np office do domu tak dla siebie i moge przeciez “pomagac tacie” w firmie an swoim komputerze bo jemu nei starczylo kasy na office a ja mam na domowym kompie?

Czy offic dla domu jest tanszy bo ja sie juz pogubilem tyle jest tych opcji, licenci etc.

Chodzi mi o to zeby wszystko bylo tanie a zarazem legalne jesli sie tak da to przeciez czemu mam tak nie zrobic.

lepiej kupić teraz Viste,

jeśli są dopuszczone do legalnego użytku w celach komercyjnych to bez przeszkód możesz używać

zalezy jaki dokłądnie będziesz używać programu,

tak będzie taka możliwośc po kupnie systemu po 1 lipca 2009 r.

możesz kupić komputer na firmę i używać w domu, a co do Office dla użytku domowego to wydaje mi się że ew tym przypadku musiał być posiadać niestety ale wersje do użytku komercyjnego.

tak Office do użytku domowego jest tańszy niżeli do użytku w firmach

jak chcesz tanie i legalne to moge zalecić instalacje Linux’a masz system darmowy, w pełni raczej funkcjonalny i na dodatek masz darmowy OpenOffice jako pakiet biurowy

Dlaczego Viste?

Czy jeśli teraz kupie Viste lub Xp to czy to bedzie wtedy darmowy proces upgrade’u ? a jeśli nie to ile takie cos mnie wyniesie.

Chyba nie ma duzej róznicy pomiedzy nimi, chodzi mi o polski program lub spolszczony.Mi chodzi jedynie o proste wystawianie faktór w darmowym programie.Ale to i tak jest najmniejszy problem bo moge i za niego zaplacic jesli nie bedize drogi.

JEdnak zostane przy Windosie a co do Openoffice to sam uzywam u siebie i jestem zadowolony ale MSoftowy jest jednak czesciej uzywany wiec tez powszechniej uzywany i jednak troche bardziej rozbudowany.Jednak co nie znaczy ze musze na niego wydac tyle kasy! wiec szukam tanszej drogi(legalnej)

Viste ponieważ będzie dłużej wspierany niż XP

teraz przy zakupie nie masz możliwości darmowego upgrade do Seven, wyjściem będzie jedynie zakup po premierze pełnej wersji, na razie raczej nic nie wiadomo o jakichkolwiek zniżkach dla posiadaczy Visty czy też XP

Kto wie jak to dalej bedize z XP już tyle razy go zabijali’ a on nadal żyje’

Jak to jest na Vista czy calkowicie nie da sie przetestowac’ gry od kolegi ?

Czy Openoffice jest calkowicie funkcjonalyn takiej malutkeij firmie ?

czy Ms office z 2007 bede sobie mogl odswiezac jakies nowe jak wyjdze cos ?

Jak kupisz nową licencję to owszem.

Już na tygodniach nie będzie go w sprzedaży detalicznej, ale możliwy będzie “downgarade” z Visty.

:?

Jeżeli nie potrzebna ci baza danych to przypuszczam że się sprawdzi w 100 %.

czyli jeslikupie 2007 to tylko akutalizacje jakies bezpieczenstwa czy cos ? nie bedize sie dało przejsc na :smiley: office seven :smiley: ? :smiley:

juz na tygodniach to od zeszłego roku czerwiec mialo go niebyc ale pewnie w koncu sie to skonczy idzemy więc doprzodu i Vista

czyi testowanie nie jest mozliwe czy jest :smiley: ?

Poprawki bezpieczeństwa i service packi owszem.

nie ma czegoś takiego, następcą będzie Office 2010 na którego licencję będziesz musiał zakupić.

Wiec ostatecznie bo musze cennik wykonac:

OpenOffice moge uzywac komercyjnie czyli sciagne sobie z neta i uzywam w firmie legalnie tak / nie ?

Windows Vista bo nowszy ?

jesli Office od Ms to jak to zrobic aby bylo tanio ? Zakupic go z komputerem z media markt ? czy moge zlozyc sam kompa tzn czesci takei jak podam do sklepu a oni ma dadza do tego ejscze offic za mniejszą cene ?

Lub offic na domowym kompie - jaki i za ile ?

Możesz używać OO w celach komercyjnych całkowicie legalnie.

Vista, bo jest bezpieczniejsza, ma jeszcze pełne wsparcie (XP już go nie ma).

Możesz zamówić składaka z wybranych przez siebie komponentów wraz z Office’m w OEMie jak pisałem powyżej.

Nie możesz legalnie używać niekomercyjnej (domowej) wersji Office do celów komercyjnych (w firmie).

:roll: