Office - język stosowany w tym pakiecie instalacyjnym nie jest obsługiwany przez system


(Asahila) #1

Cześć Wszystkim, na początku przepraszam jeśli to zła kategoria, nie wiedziałam gdzie to wrzucić.
Ostatnio dostałam docx od znajomego, gdy go chciałam otworzyć zaczęło się coś instalować z Wordem i komputer się zresetował, po włączeniu było 100% zużycie dysku przez MS Offcie, znowu się zresetował i później było już ok. Znaczy prawie ok, przestał działać MS Office. Najpierw pojawia się komunikat -" język stosowany w tym pakiecie instalacyjnym nie jest obsługiwany przez system", a następnie “za mało pamięci, lub miejsca na dysku, żeby uruchomić program Word” (dodam, że miejsca na dysku jest dużo, w zupełności wystarczy). W dysku C znalazłam folder MSOCache ( C:\MSOCache\All Users) w którym sa foldery z nazwami przypominającymi klucze (pewna nie jestem)typu: {90140000-00A1-0415-0000-0000000FF1CE}-C. W kolejnych folderach są pliki XML, instalatora i CAB programów z Office.
Dodam jeszcze, że klikając rozwiąż problemy ze zgodnością pokazał mi się komunikat, ze wymagana jest biblioteka msointl.dll.

Chciałam zainstalować FixIt i zrobić wszystko wg instrukcji - https://answers.microsoft.com/pl-pl/office/forum/office_2010-office_install/instalacja-office-2010-problem/13492e53-6cae-4034-99b2-390db7b8851c?db=5
Ale przy instalacji wyskakuje komunikat - fix it center system encountered an error.

Proszę o pomoc.


(krystian3w) #2

Może plik *.docx był zawirusowany, zobacz czy coś skanery wykryją:

Nie daję do VirusTotal dlatego, jakby to był jakiś “tajny plik” i przypadkowo zawirusowany - tak by osoby z kontem premium go nie oglądały. Ostatecznie tam możesz wysłać jakby ci zależało by oni znaleźli sprawców np. złośliwego makra (niby umieją).


(przemor25) #3

Próbowałaś przeinstalować Office?


(Asahila) #4

Dziękuję za odpowiedzi, odinstalować nie mogłam bo pokazywał się komunikat o złym języku… Ostatecznie problem rozwiązałam poprzez odświezanie systemu z płyty, zainstalowało się dużo braków, office zainstalowałam od nowa i wszystko działa :slightly_smiling_face:
Co do wirusa… nie wiem czy coś było, generalnie kaspersky działał cały czas i nic nie wykrył, ale znikąd problem tez się nie wziął więc nie wiem… Wszelkie skany nic nie wykazują, wszystko czyste i działa.