Office - język stosowany w tym pakiecie instalacyjnym nie jest obsługiwany przez system

Cześć Wszystkim, na początku przepraszam jeśli to zła kategoria, nie wiedziałam gdzie to wrzucić.
Ostatnio dostałam docx od znajomego, gdy go chciałam otworzyć zaczęło się coś instalować z Wordem i komputer się zresetował, po włączeniu było 100% zużycie dysku przez MS Offcie, znowu się zresetował i później było już ok. Znaczy prawie ok, przestał działać MS Office. Najpierw pojawia się komunikat -" język stosowany w tym pakiecie instalacyjnym nie jest obsługiwany przez system", a następnie “za mało pamięci, lub miejsca na dysku, żeby uruchomić program Word” (dodam, że miejsca na dysku jest dużo, w zupełności wystarczy). W dysku C znalazłam folder MSOCache ( C:\MSOCache\All Users) w którym sa foldery z nazwami przypominającymi klucze (pewna nie jestem)typu: {90140000-00A1-0415-0000-0000000FF1CE}-C. W kolejnych folderach są pliki XML, instalatora i CAB programów z Office.
Dodam jeszcze, że klikając rozwiąż problemy ze zgodnością pokazał mi się komunikat, ze wymagana jest biblioteka msointl.dll.

Chciałam zainstalować FixIt i zrobić wszystko wg instrukcji - https://answers.microsoft.com/pl-pl/office/forum/office_2010-office_install/instalacja-office-2010-problem/13492e53-6cae-4034-99b2-390db7b8851c?db=5
Ale przy instalacji wyskakuje komunikat - fix it center system encountered an error.

Proszę o pomoc.

Może plik *.docx był zawirusowany, zobacz czy coś skanery wykryją:

Nie daję do VirusTotal dlatego, jakby to był jakiś “tajny plik” i przypadkowo zawirusowany - tak by osoby z kontem premium go nie oglądały. Ostatecznie tam możesz wysłać jakby ci zależało by oni znaleźli sprawców np. złośliwego makra (niby umieją).

Próbowałaś przeinstalować Office?

1 polubienie

Dziękuję za odpowiedzi, odinstalować nie mogłam bo pokazywał się komunikat o złym języku… Ostatecznie problem rozwiązałam poprzez odświezanie systemu z płyty, zainstalowało się dużo braków, office zainstalowałam od nowa i wszystko działa :slightly_smiling_face:
Co do wirusa… nie wiem czy coś było, generalnie kaspersky działał cały czas i nic nie wykrył, ale znikąd problem tez się nie wziął więc nie wiem… Wszelkie skany nic nie wykazują, wszystko czyste i działa.