Office przestał działać

Witam.
Mam problem z jednym plikiem docx na którym mam bazę klientów w firmie, plik jest w dropboxie i korzystam z nich na kilku komputerach. Po włączeniu dokumentu program przestaje działać, na jednym komputerze od razu na innych czasami działa normalnie czasami też nie. Inne dokumenty działają normalnie. Próbowałem kopiować i robić nowe dokumenty ale nic to nie daje. Jak można go naprawić???

Uszkodzony jest plik a nie word. Masz dwa sposoby, albo przywracasz poprzednią wersję - prawym przyciskiem na plik i tam zakładka poprzednie wersje.
Drugi sposób, to zmień rozszerzenie na zip, rozpakuj i podmień plik document.xml do innego rozpakowanego pliku docx. Możesz się uda. A na przyszłość, skonfiguruj coś takiego jak kopia, nie zawsze pada dysk, czasami psuje się plik, niestety.

pierwszy sposób nic nie dał, a drugi nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Plik skopiowałem do nowego folderu na pulpicie i zpakowałem do zip, później wypakowałem ale ten plik też przestaje działać. czy o to chodziło?

Skopiuj na Onedrive i zobacz czy Office Online go otworzy.
Jeśli tak, to skopiuj z niego zawartość do nowego pliku.

Libreoffice czy notepad++ próbowałeś?

Nie kompresuj tylko otwórz 7-zipem, zmiana na zip chyba nie koniecznie otworzy się w Eskploratorze plików i jego wtyczce do zipów.

https://www.dobreprogramy.pl/7Zip,Program,Windows,12559.html

Jak osioł na pliku *.docx wybrał wyślij do skompresowanego archiwum. A w kopii na podstawie punktów przywracania systemu widać miał już uszkodzony plik.

Jeszcze mi przychodzi na myśl otworzenie worda w trybie awaryjnym, ale czy to pomoże na uszkodzony plik?
Tryb awaryjny włączysz wpisując w oknie uruchom ‘winword /safe’

Przekopiowałem plik przez Onedrive i na razie działa. Jutro się okaże przy dłuższej pracy. Dzięki za pomoc

1 polubienie