Office2007SB 7licencji - lepiej MOLP czy zwykły BOX?

Witam,

Zastanawiam się nad problemem zakupu Office 2007 Small Business w licencji MOLP. Chodzi o 7 stanowisk, licencja komercyjna. Wszędzie czytam, jaka to korzystana jest taka forma licencjonowania, ale jakoś zupełnie przeczą temu liczby. Wygląda na to, że każda licencja to trochę ponad 2tys. zł. Ciężko zresztą uzyskać jakiś normalny cennik. Zastanawiam się czy nie kupić po prostu siedmiu pudełek Office : Microsoft Office 2007 Small Business PL BOX W87-01091, kosztuje to około 1300zł za sztukę brutto, każdą można zainstalować na stacjonarnym i laptopie, czyli niejako jest dwustanowiskowa. Co o tym myślicie? Miał ktoś z podobnym problemem do czynienia?

Taniej chyba wyjdzie licencja MOLP

Nie wyjdzie. MOLP SB jest droższy od BOXa około 1k zł na jedno stanowisko!

BOXa można zainstalować na dwóch stanowiskach (desktop+laptop) ale nie można go używać na obu jednocześnie.

:roll:

Czy chodzi Ci o MOLPa na Office 2007 dla edukacji ?

Jeżeli tak to M$ ma teraz bardzo atrakcyjną ofertę dla edukacji:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … #komentarz

więcej na stronie producenta:

http://www.microsoft.com/poland/edukacj … adlaszkol/

Za jedyne 590 zł masz licencję na Profesionala na 10 stanowisk.

Chodzi o wersję komercyjną (dokładnie tak jak wcześniej napisałem), a nie edukacyjną. Zgodnie z licencją, wersję Microsoft Office 2007 Small Business PL BOX W87-01091 (szczególnie istotny jest tu numer produktu czyli W87-01091 ) można użytkować RÓWNOCZEŚNIE na komputerze stacjonarnym i laptopie, jeżeli należą do tego samego użytkownika. Nie chce mi się rozpakowywać mojego pudełka z tym office, bo parę miesięcy kupiłem sobie na prywatny użytek, kosztowało to wtedy niecałe 700zł brutto, teraz 1300, żeby przeczytać licencję, ale nadal moim zdaniem opłaca się w stosunku do MOLP, ale pewności nie mam, bo MOLP i jakikolwiek dostępny cennik są strasznie zagmatwane

Co do równoczesnego używania: jeśli jest to ta sama osoba - sądzę, że nie będzie problemu (tylko kto pracuje jednocześnie na laptopie i desktopie?). Ważne jest to, że nie można potraktować tej licencji jako normalnej licencji dwustanowiskowej (dla dwóch pracowników).

:roll: