OFFICE2010 WORD; Numeracja od czwartej strony

Mam raczej nietypowy kłopot/problem. Znajomy pisze pracę licencjacką. Praca musi mieć ponumerowane strony. Jednak pierwsze trzy kartki numeru nie powinny posiadać - tytuł, spis treści i coś tam jeszcze. I tu natrafiliśmy na problem. Nie wiemy jak ustawić numerację od czwartej strony ;/

Próbowaliśmy również pierwsze trzy cyfry zamalować na biało ale niestety w ten sposób działamy na całą numerację ;/

Podzielenie pracy na dwie części (3 strony i reszta) odpada bo musi być oddana w całości w formie elektronicznej.

Może da się jakoś ustawić dwie osobne numeracje - pierwsza na 3 strony, a druga od czwartej…

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Generalnie tez kiedyś miałem ten problem, ale w moim wypadku podzieliłem dokument na dwa osobne pliki. Złożenia w całość dokonałem za pomocą wirtualnej drukarki Bullzip PDF printer, a dokument oddałem w formie pliku PDF.

http://office.microsoft.com/pl-pl/word- … 82987.aspx

możesz to zrobić za pomocą podziału na sekcji, ale trochę zabawy z tym jest.

Zdecydowanie łatwiej (acz trochę barbarzyńsko) jest zakryć numery na tych stronach, na których nie chcesz aby się pokazywały - po prostu rysujesz auto kształt na numerze, wypełnienie białe, obramowanie białe :slight_smile:

Da się w dość prosty sposób, choć trudno na to wpaść :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=Q9mGwufA … r_embedded

Ten instruktarz jest strasznie przekombinowany. Dużo łatwiej jest podzielić dokument na sekcje poprzez kliknięcie zamiast na ciągły to następna strona :wink: i pozamiatane :slight_smile: można wtedy dowolnie numerować strony pierwszej i drugiej sekcji :slight_smile:

Być może, ale mi to jakoś nie wychodziło. W poprzednich wersjach Worda - owszem ale w 2010 - nie.

Sprawdzałeś to?

Tak, oczywiście :slight_smile: nawet prowadziłem o tym zajęcia z informatyki dla gimnazjum w ramach praktyk nauczycielskich :slight_smile: zapomniałem napisać jeszcze o jednym - jak już podzielisz strony na sekcje to musisz jeszcze wejść w pierwszy nagłówek sekcji 2 i kliknąć w zakładce projektowanie na połącz z poprzednim (domyślnie jest włączone - masz to wyłączyć). Jak to zrobisz to powinno wszystko działać :slight_smile:

W takim razie OK. :slight_smile:

Ja swoje wszelkie możliwe prace z numerowanymi stronami oddawałem dość dawno, i pamiętam, że w wersjach 95, 98 było to jakoś logiczniej ułożone.

Teraz to jakoś pokitrali. :wink:

Dzięki wszystkim za udział w dyskusji :wink: i za pomocne podpowiedzi. Niestety na gwałt potrzebowałem sformatować ten dokument, więc ostatecznie poleciałem do znajomego który pracuje na Office’ie 2003 i broblemu nie było :slight_smile:

bardzo ciekawy i rzeczywiście prosty sposób! Przyda mi się na przyszłość. Dzięki.

Pozdrawiam wszystkich