Oficjalnie antywirusy przepuszczą spyhuntera

Na znanym portalu bez agenta, zobaczyłem nową wersję spyhuntera 4.21.18.4608. Pisało w opisie, że ten szkodliwy program został zablokowany, ale skłamali. Pobrał się. Wrzuciłem na virus total ten instalator. https://www.virustotal.com/en-gb/file/e450055943f05564d1b4c69516faf74f382658793f0d17e989b4927118536972/analysis/1459815460/

Zastanawiam się, jak spyhunter ich przekupił. Może ktoś to umie wyjaśnić?

001284.jpg

 

Sam SpyHunter nie jest wirusem ale gdy ktoś chce nim przeskanować komputer, antywirus pokazuje fałszywe wyniki skanowania. Twierdzi że znalazł wirusy lecz w danej lokalizacji nie ma ich wcale. Znany to portal może i jest ale nie ma dobrej opinii. Trzymaj się od strony Programosy jak najdalej - pod pozorem wychodzenia na przeciw potrzebom użytkowników netu, rozprowadzają olbrzymie ilości bardzo szkodliwych programów. Krytyczne opinie na forum w ogóle nie są publikowane, a jak się jakiś pojawi to od razu jest usuwany. Być może ta banda oszustów stanie kiedyś przed sądem, ale ile szkód przed tym wyrządzi?

Patrax -  Twierdzisz, że fake antywirus nie jest wirusem?

A na programosy pobieram już od 9 lat, gdy tego nie ma na dobreprogramy. Tydzień ponad musiałem pobrać instalkę smplayer, bo DanKar u nas nie chciał dodać nowej wersji do tej chwili, mimo zgłoszenia aktualizacji, nawet podania linku. Nawet mądrego notatnika, sto razy lepszego, niż systemowy notatnik windowsa - AkelPada nie potrafią dać na DP, a to zacny program. Na programosy jest czysty, bez agenta, jakże nie pobrać?

Fakt, promują np office 2010, zliczają na bieżąco pobrania, ale od lat z ich linku nikt nie pobierze. Ale perełki zdarzają się na wielu portalach.

Mam tam konto od wielu lat i korzystam, ale nigdy nie naszczekałem na programosy, że nie ma dobrej opinii. Pomagają, cedzą logi i po nich Nasi nie muszą poprawiać, za to oni naprawili już wiele skutków agenta pobierania DP.

Moich krytycznych opinii nie usunęli. Patrax - chcesz linków do nich?

Nie umiemy tego wyjaśnić…bo nie reprezentujemy tego portalu…to proste. Poza tym chyba nikt jeszcze tego nie zweryfikował i do tego czasu raczej powstrzymałbym się z wydawaniem opinii.

Zupełnie inną sprawą jest reputacja SpyHuntera, który od dość dawna traktowany jest szkodnik (w tym przypadku fake/rogue/scareware) a nie wirus. Enigma Software jest na tyle bezczelna, że pozwała Bleeping Computer - znany portal związany z bezpieczeństwem - za niekorzystną opinię o SpyHunter

http://www.bleepingcomputer.com/announcement/frivolous-lawsuits/help-bleepingcomputer-defend-freedom-of-speech/

Softpedia to promuje. Opis jest pochwalny. Wpisując w google - jak usunąć spyhunter - otrzymuje się dziesiątki tysięcy wyników. Wpisując - how to remove spyhunter - otrzymuje się setki tysięcy wyników.

Czemu jednak antywirusy - każdy z dala się oddala? https://www.virustotal.com/en-gb/file/e450055943f05564d1b4c69516faf74f382658793f0d17e989b4927118536972/analysis/

W tej epoce nie ma już uczciwego, rzetelnego AV?

w tej epoce to av można… niech każdy sobie dopowie. Często więcej z nich problemów niż pożytku.

Widać, że antywirusom renomy robi spyhunter.

Co do strony z tym programem, to ułaskawienie zostało cofnięte.