Ogame

gram w ogame od niedawna. Mam więc pytanko związane z tą grą. Gdy chce wysłać swoją wspaniałą flote na jakąś planete wtedy pojawia mi się nie można wysłać flot i niżej “Z powodu Noobschutz ta planeta nie może zostać zaatakowana” - co to może znaczyć ??

Witam,

Z tego co wiem to jest to chyba ochrona słabszych graczy którzy nie mogliby się równać z silnymi flotami innych którzy grają już dłużej. Grałem tylko trochę na Ogame, ale to chyba o to chodzi - żeby każdy miał mniej więcej równe szanse.

JT

no tak tylko że ja mam 5 myśliwców to chyba jest z tych słabszych :slight_smile:

Tak, o to chodzi. Prawdopodobnie przeciwnik jest dużo lepszy od ciebie więc nie mozesz go zaatakować, on Ciebie także nie może.

Widać jaki z Ciebie wspaniały, doświadczony, normalnie full obcykany gracz :roll:

Noobschutz- zasada chroniąca słabszych graczy. Polega na tym, że gracz mający 5razy więcej pkt (punkty sprawdza się w podglądzie planety) od Ciebie nie może Cię zaatakować ani nawet zeskanować (wysłać sond na Twoją mega planetkę). Przy okazji (całe szczęście) i Ty nie możesz atakować takiego typka co ma 5x więcej pkt niż Ty bo z Twojej mega floty zostałby debris :twisted: gracze silni (mający 5x więcej pkt) są w oknie galaktyki widoczni na czerwono a słabi (mają dla odmiany 5x mniej pkt) na zielono. Noobschutz nie obowiązuje po przekroczeniu 5k pkt (5000, 1k=1000)

P.S. Od takich pytań jest forum OGame na które wejdziesz klikając lewym przyciskiem myszy na napis “forum” na stronie głównej OGame (http://www.ogame.pl) lub już po zalogowaniu (po wpisaniu loginu i hasła) ale ciesz sięże nie zapytałeś tam o to bo za pytanio o noobschutz jadą ostro ludzi (wypowiadają się na jego temat niepochlebnie) wyzywają od n00bów co jest w tym przypadku uzasadnione. Trzeba czytać FAQ zapamiętaj to bo zadając tego typu pytania na forum usłyszysz to nie raz :evil:

Mam nadzieję że wszystko jasno wyjaśniłem pozdro :roll:

Witam

Czy ta gra jest darmowa czy trzeba za nią płacić ? Proszę o szybką odpowiedź

Pozdrawiam

ta gra jest w 100% darmowa ale osobiscie radze na poczatku przeczytac zasady i przestrzegac ich.

ale jedno jest wazne

GRAJĄC W http://WWW.OGAME.PL MOŻNA SIĘ UZALEŻNIĆ

dzięki wszytkim :slight_smile: