OGG czy MP3

imo: najłatwiej różnicę jakości usłyszeć w utworze, w momencie gdy są odtwarzane wysokie tony (np. uderzanie pałeczką w telerze perkusji) - w niskich tonach praktycznie nie ma znaczenia czy to jest mp3, czy ogg czy jeszcze coś innego. Pod tym właśnie względem cierpią najbardziej utwory skompresowane do formatu mp3 i ogg.

Słuchałem wielu utworów mp3 i wielu ogg. Wniosek jest jeden: ogg jest lepsze (lepsza jakość, zajmuje mniej miejsca na dysku).

Głośność można zmienić najczęściej na 2 sposoby: albo podczas kompresji (opcją 'normalize"), albo ustawić głośność odtwarzania w programie odtwarzającym.

Tak, ale mam kolekcję mp3 przerobioną MPGain tak aby miały tą sama głośność, i teraz chcę aby nowe ogg jakie będę tworzył miały taką sama głośnośc jak mp trójki :smiley: Czy to mozliwe?

od tego masz właśnie opcję normalizacji w programach ripujących (czy jak one się tam nazywają - np. Audiocatalyst)

Foobar Ci to zrobi ;]

Foobar? Mówi mi jeszcze, może to będzie to czego szukam :smiley: Wytłumacz co i jak jesli możesz :slight_smile:

a jakim DARMOWYM programem zmienie zwykle audio na mp3 lub ogg? thx, willi

A ja mam nadzieję że ktoś pomoże mi z tym Foobarem :smiley:

Zaznaczasz wszystkie kawałki na playliście, klikasz prawym przyciskiem myszy na niej i z menu wybierasz “Replaygain -> Scan Selection as Album” ;]

Złączono Posta : 19.09.2005 (Pon) 18:34

http://www.dbpoweramp.com/dmc.htm + kodek http://www.dbpoweramp.com/codec-central-ogg.htm

No dobrze, ale jak to zrobię, to do jakiej głośności zostaną te utwory zrównane? W MP3Gain jest to standardowo 89 dB, a w Foobarze?

Dokładnie, podgłośnijcie wieżę wzmocnijcie basy i wtedy jest tak przejżyście widoczna jakość :)…

Mnie się wydaje, że… ogg rlz 8)…

To wszystko to jeden ■■■■! Jakość dźwięku jest z góry ustalona matematycznie! Jeśli mamy dźwięk 128kbps to mamy dźwięk 128kbps - inaczej się nie da! Tyle danych o dźwięku może być przekazanych maksymalnie ile sobie wybraliśmy przy kodowaniu! Chociaż z .ogg sprawa wygląda nieco inaczej - ten format ma nieco lepszą kompresję tylko dlatego, że jakość dźwięku jest zmienna! !!