Ogg na avi - jakim programem?

Nagralem sobie pulpit za pomocą recordmydesktop i mam go w pliku ogg. Wszystko ładnie, ale na youtube to go raczej w takim formacie nie umieszcze? Poza tym chciałbym dodać muzykę i jakieś efekty. I tutaj dwa pytania - 1. w jakim formacie powinien być zeby go wysłać na youtube, 2. w jakim programie przekonwertować go na ten format i ewentualnie dodać jakieś efekty,

Próbowałem w Kinie ale nie może otworzyć tego pliku :wink:

knapik

ogg na avi:

(musisz mieć lame i mplayer)

mencoder -idx video.ogg -ovc lavc -oac mp3lame -o video.avi
  1. avidemux, kino

Spróbuj w Konverter :slight_smile:

Pozdrawiam!

PS. Jak u Ciebie nagrywa recordmydesktop ?? U mnie strasznie mulił kompa (może mam za mało RAMu - 256MB) i klatkował, natomiast xvidcap nagrywał wszystko w przyśpieszonym tempie :slight_smile: Są w ogóle jakieś lepsze programy do nagrywania pulpitu (czytaj efektów Beryla) od tych mułowatych recordmydesktop i xvidcap ??

dzięki, brakowało mi mencoder :slight_smile:

pózniej wypróbuje :wink:

U mnie działa jak blyskawica, nie wiem może to przez twój ram, jak do tego używasz kde. W kazdym razie u mnie przy 1gb jest ok :stuck_out_tongue: Może zmień środowisko na mniej zasobożerne? Innych programów nie znam. Recordmydesktop jest o tyle dobry że jest prosty i wygodny.

Próbowałem na KDE i na Gnome i to samo, więc to chyba bardziej od RAMu zależy niż od środowiska :slight_smile:

Jednak wolę xvidcap, nagrywa chyba z tego co pamiętam do formatu .mov :slight_smile: W każdym bądź razie dzięki za odpowiedź :slight_smile:

Pozdrawiam!

a próbowałeś zmniejszyć “video quality” i wyłączyć dźwięk? Może to cosik da.

Miałem na myśli xfce albo fluxbox 8) Gnome to też gigant

XFCE też mam flux musiałbym doinstaalować :slight_smile: Pokombinuje już sam w domowym zaciszu, lubię kombinować sam przynajmniej mam jakieś zajęcie :stuck_out_tongue:

Dzięki :slight_smile:

Pozdrawiam!

Złączono Posta : 21.06.2007 (Czw) 0:40

Dzięki za podpowiedź :slight_smile: Pogrzebałem troche w manualu i znalazłem tam jaką komendą ustawić na mniejszą jakość i po zmniejszeniu jakości podczas nagrywania dalej tnie ale nagrywa i odtwarza płynnie. Najwyżej zainstaluję jeszcze graficzną nakładkę, choć to zbędne i pokombinuję :slight_smile:

Jeszcze raz dzięki :slight_smile:

Pozdrawiam!

no widzisz, gdybyś od razu zainstalował graficzną nakładkę to zmniejszenie jakości video czy wyłączenie dzwięku ograniczyloby się do przesunięcia suwaka :wink:

zresztą tu jest dobry opis, mogłem go wczesniej przeczytać, jest wszystko opisane z tym mencoderem, youtube itp. :stuck_out_tongue: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=294605

dorzuce swoje trzy grosze

jezeli chodzi o xvidcap to mam ten sam problem co roobal czyli:

natomiast recordmydesktop chodzi pieknie ale fakt ze mam 1,5 GB ram’u

Miałem kiedyś graficzną nakładkę, ale jakoś wolę obsługę konsolową :slight_smile:

Pozdrawiam!

A jak się zwie ta graficzna nakładka (przyznam ze nigdy nie korzystałem, ba nawet nie wiedziałem ze istnieje :o)

Po prostu gtk-recordmydestop. Ja ją mam w menu (dzwięk i obraz) pod łubuntu.

A wygląda tak http://czytelnia.ubuntu.pl/wp-content/g … esktop.jpg

Bardzo wygodne narzędzie, nie wyobrażam sobie pracy pod konsolą z tym programem, po co się męczyć jak jest gui :slight_smile:

no mam w repo:)

bardzo spoko programik. :slight_smile:

lub krecordmydesktop w kde