Ogladanie DVD karalne?!

Jak donosi >> http://itbiznes.pl/art24069.html << od wczoraj we francji oglądanie zabezpieczonych filmów DVD za pomocą linuxowych biblijotek libdvdcss (np. VLC, MPlayer) jest karalne, moim zdaniem to jakaś paranoja, w tym momencie przecież lepiej ogladać pirackie filmy… bo i tak czy siak łamiemy prawo…

I to sie nazywa XXI wiek :frowning:

:frowning:

Piraci wszystkich krajów łączcie się !!

chodzi o oglądanie filmów przy pomocy programów kóre omijają zabezpieczenia płyt DVD a nie oglądanie filmów w ogóle. Zwróć uwagę, że wymienione sa tylko 2 programy, a nie ma np. WMP :slight_smile: Trzeba czytać uważanie :slight_smile: a nie na skróty :slight_smile:

Żabojady jak zwykle wychodzą przed szereg i przeginają pałę, najśmieśniejszy jest ten fragment:

Jeżeli zapłaciłem za film lub go legalnie pożyczyłem to co to kogo obchodzi na czym bedę go oglądał ??

Dla producenta filmu jest obojętne czy będę oglądał na kompie, odtwarzaczu DVD czy nawet podrasowanym “BAMBINO” :stuck_out_tongue:

Dokładnie chodzi o programy korzystające z tej biblioteki, te dwa programy były podane jako przykład(bo oba korzystają z libdvdcss) więc nie sądze żeby to było czytanie na skróty xD WMP nie korzysta z libdvdcss i nie bedzie :mrgreen:

Okchodzi o omijanie zabezpieczeń, ale jaka jest róznica jak obejrzę film na VLC czy za pomocą aplikacji którą kupiłem za grube pieniądze, a kolejna sprawa jest taka ze pod Linuxem nie ma innej alternatywy…

jesli sie korzysta z linuksa to jest to rownoznaczne bo programy odtwarzajace dvd korzytaja z libdvdcss

ogolnie bzdura jakich malo bo wychodzi na to ze jesli mam na kompie tylko linuksa i kupie sobie legalnie plyte z filmem na dvd to odtwarzanie jej bedzie nielegalne lol

poza tym napisane jest ze:

czyli samo posiadanie libdvdcss jest w porzadku wiec musza mnie przylapac na tym ze ogladam sobie film przy uzyciu np. kaffeine zeby mogli mi cokolwiek zarzucic

Hmm to dziwne, gdzieś czytałem ze Francuzi planują albo juz wprowadzili tak jakby prawne “zalegalizowanie” piractwa na wlasny uzytek…Ale nie wiem czy to prawda.

Co do piractwa i walki z nim to nie ma złotego środka, traci na tym tylko kultura i wolność, bo i tak tego nikt nie ogarnie. Jeśli spodoba mi sie jakiś kawałek w radiu i sciągne go sobie jako mp3, ktoś moze mnie nazwać złodziejem, ale równie dobrze mógłby ktoś inny mnie nazwac frajerem, gdybym poszedł do sklepu i kupił płytę tego wykonawcy za 50 zł tylko dla 1 kawałka…

No cóż, francuzom gratulujemy tego przepisu…

Moim zdaniem przegięcie bo przecież chodzi o to żeby user kupił film - jak kupi to producent może się cieszyć - ale jeszcze narzucanie że filmu nie można oglądać z pomocą libdvdcss to bzdura.

Ech głupie prawo, lecz prawo…

Bill Gates ich przekupił bo pewnie stwierdził ze ma za mało siana na działkę na księżycu :twisted:

Stulta lex sed lex :wink:

Rzeczywiście, Francuzi się popisali. Tylko ciekaw jestem, czyje lobby wpłynęło na taką decyzję i kto w ogóle złożył wniosek…

Filozof

prawie jak nasze prawo do zakazu posiadania nagrywarek… czyżbyśmy raz jeden okazali się sprytniejsi nie wprowadzając tego w życie?

nie koniecznie, bardzo wiele nie precyzji mogło wkraść się do tekstu na poziomie jego tłumaczenia

Ehh nie ma to jak siac strach.to będzie martwe,a wiecie czemu?

Musieliby u kazdego kto korzysta z płyt DVD postawic za plecami Żandarma :roll:

Tak się zastanawiam jaki sens ma wprowadzanie takich bubli w zycie??