Oglądanie filmów i zużycie baterii

Hej.

Jako, że dzisiaj czeka mnie długa podróż autobusem chciałem sobie w czasie drogi pooglądać jakieś filmy, ale nie wiem z czego je zapuścić, tzn. czy wgrać je na pamięć przenośną, podpiąć pod USB i oglądać, czy z dysku twardego (chodzi o mniejsze zużycie energii). Laptop ma jakieś 3 lata więc sprzęt nie grzeszy nowoczesnymi rozwiązaniami oszczędzania energii, a zależy mi na jak najdłuższym czasie działania.

Proszę o odpowiedź i pozdrawiam. :slight_smile:

Najlepiej chyba z dysku - znaczenie ma tu stan baterii i ogólny stan lapa/systemu/ustawienia - czyli wielka niewiadoma ?

Jak używasz kodeka z opcją Postprocessing (np. ffdshow) to wyłącz ją. Obraz będzie nieco gorszy, ale da Ci jeszcze kilka minut.

Z dysku w sensie twardego? On bierze w czasie pracy 4-8Wattów, a taki pendrive poniżej 0,5Watta, tak więc jeśli pendrive osiąga wystarczający transfer do komfortowego oglądania filmu to właśnie on jest dobrym wyborem.

Ale dysk i tak jest uzywany

W jakim celu? Dysk idle’uje sobie i wtedy pobiera 25% tego co normalnie w przypadku laptopowych dysków.

Ale jest takie cos jak usluga indeksowania ktora zadba o to zeby dysk pracował :wink:

Usługę indeksowania się wyłącza, poza tym w czasie oglądania filmu system nie jest w stanie spoczynku tylko coś robi więc indeksowanie włączyć się nie powinno.

Ale dysk ma wolne zasoby i wtedy się indeksuje :wink: Wiem ze się wyłącza bo sam wyłączam ten ■■■■ :wink: Ale mnie zaawansowani userzy pewnie nie wiedza jak wyłączyć :slight_smile:

a od czego są google.pl ? :expressionless:

http://www.net-kom.pl/index.php?option= … 4&Itemid=2