Oglądanie filmów na Tv przez hdmi

(stanek.94) #1

Witam. Mam kartę graficzną gigabyte Gf8400GS z wyjściem hdmi. Czy gdybym podłączył tym wyjściem kompa do tv to mógłbym oglądać filmy? Jaki do tego trzeba kabel? Czy będzie trzeba coś konfigurowac?

I czy nie taniej byłoby kupić kabel Dvi > hdmi? taki jak tu: http://allegro.pl/kabel-hdmi-dvi-2m-1-3 ... 60964.html

Bo takie są tańsze :smiley:

(Jjoasz) #2

jak masz wyjscie HDMI, to po co chcesz korzystac z przejsciowki? kup kabel HDMI i podlacz do tv, skonfiguruj pulpity w sterownikach karty i mozesz ogladac sobie film na jednym ekranie, a na drugim przegladac forum na przyklad...

ps. niektore playery maja opcje odtwarzania full screen na wiekszym pulpicie, np. Allplayer czy Media player

(stanek.94) #3

Akurat tego nie potrzebuje bo kompa będę przenosił do drugiego pokoju i tam podpinał :slight_smile:

Tylko niektóre? A VLC ma? Ew. mam jeszcze sub edita :slight_smile:

(Jjoasz) #4

nie wiem jak inne playery - pisze o tych ktore posiadam i dzialaja przy dwoch pulpitach - znaczy, program otwiera sie na pulpicie glownym (monitor) a fullscreen na dodatkowym (tv)

(stanek.94) #5

Czyli taki zwykły kabelek hdmi za 15zł wystarczy?

(Jjoasz) #6

zalezy, czy chcesz nim puszczac dzwiek, czy nie... ten z aukcji w/w by sie nadal 8)

(stanek.94) #7

No dźwięk też. I obraz oczywiście. Bo ten kabel nie jest ekranowany i się zastanawiam czy nie będzie zakłuceń, śnieżenia ipt.

http://www.emidas.com.pl/gembird-hdmihdmi-p-92.html - Nad tym kablem się zastanawiam. Niestety nie jest ekranowany :frowning:

(Ralphi 0) #8

Witam

Mam mały problem przy oglądaniu filmów na tv LCD 40'' podłączony kablem HDMI do invidia gt 460 procek AMD 955Be

mianowicie na monitorze wszystkie filmy widać bardzo dobrze a na tv zacinają się czy to wina kodeków, może powinienem coś zmienić w ustawieniach monitorów, ktoś ma pomysł czym to może być spowodowane???

(oggi21) #9

A co ma ekranowanie do rzeczy przy HDMI - zrozumcie w końcu że przez hdmi jest podawany sygnał cyfrowy - czyli 1110001010101010 itd. więc albo będzie działał albo nie i nic nie zmieni fakt czy bedzie ekranowany czy nie, czy bedzie miał złote końcówki czy nie i w końcu czy będzie kosztował 1000zł czy 5. Albo sygnał bedzie, albo nie.