Ogładanie filmów w 3D


(Pavlon1) #1

Witam czy jest możliwość oglądania filmów 3D na zwykłym monitorze??


(system) #2

Tak mozna, z efektem 2D. :o :o :o


(Vather) #3

nie wystarczy monitor min 120hz ?

oraz film w 3D + okulary ?


(X Zdzislawx) #4

Z tego co czytałem wystarczy 100hz


(Pavlon1) #5

okulary mam filmy te tylko z monitorem jest problem 75hz nie ma jakiegoś programu który może podnieść parametry monitora??


(X Zdzislawx) #6

nie (chyba)


(Gural7) #7

Czytam czytam i nie dowierzam,kto wam powiedział że trzeba monitor 100 hz ? ,możesz i na 60 hz oglądać,za dużo naczytaliście się o technologii 3d vision ,bo wtedy by wasze słowa miały pokrycie w prawdzie.Potrzebujesz monitor który obsługuje 3d.


(Xparanienormalnyx) #8

Film stereoskopowy 3D obejrzysz na dowolnym monitorze/telewizorze w okularach red/cyjan http://allegro.pl/2x-okulary-3d-red-cyj ... 34460.html

3d vision to technologia PRZETWARZAJĄCA zwykły obraz na obraz 3d i do tego potrzebny jest ekran 120Hz i specjalne okulary.


(DiamondBack) #9

Dodam od siebie tylko, ze 3D jako tako wygląda znośnie tylko na telewizorach Sony. 3D wymuszane software'owo to pomyłka z resztą jak cała ta obecnie dostępna technologia 3D. Tego się po protu nie da oglądać - konieczność noszenia drogich i niewygodnych okularów + bardzo męczący oczy obraz. Omijać 3D szerokim łukiem.


(Szemron) #10

Kilka lat temu miałem CYFRE+ i wraz z którymś magazynem abonenckim dołączono tekturowe okularki 3D i puszczali jakieś filmy dokumentalne o rybach żyjących w oceanach. Więc jeśli się dało oglądać takie filmy lata temu na telewizorze-pudle, to podejrzewam, że na zwykłym monitorze komputerowym też się da. Tylko sam film musi być zrobiony w odpowiedniej technice, no i bez okularów się nie obejdzie. Do sprzedaży trafiły już pierwsze telewizory 3D, no ale to już zupełnie inna bajka.


(X Zdzislawx) #11

Właśnie, czym różni się taki tv 3D skoro do niego też potrzeba okularów???


(Xparanienormalnyx) #12

Tutaj masz w skrócie: http://www.videotesty.pl/news/502/Techn ... via-HX800/

Nvidia 3D Vision to praktycznie to samo