Oglądanie filmów z kompa na TV

(T Kowalski76) #1

Witam

Do oglądania filmów z komputera używam telewizora i ostatnio pojawił się problem, po włączeniu filmu i przesunięciu okienka odtwarzacza na rozszerzony pulpit w oknie odtwarzacza brak filmu, dźwięk jest, obrazu nie ma. W momencie włączenia filmu na ekranie monitora obraz w odtwarzaczu jest, dopiero po przeciągnięciu odtwarzacza na rozszerzony pulpit żeby obejrzeć film na TV obraz z odtwarzacza znika. Odtwarzacz to Media Player Classic - Home Cinema, Windows 7 64 bit, używam K-Lite Code Pack 7.9.0 i komputer połączony jest z telewizorem kablem HDMI.

Powyższy problem pojawił się po zainstalowaniu najnowszych sterowników do karty graficznej NVIDIA GeForce GTX 570, wersja sterowników 285.62.

Czy oprócz przywrócenia poprzednich sterowników jest inne rozwiązanie powyższego problemu? Wiem również, że mogę zduplikować pulpit, ale wygodniejszym dla mnie rozwiązaniem jest rozszerzony pulpit, gdyż mogę wtedy jednocześnie oglądać film i jeszcze oprócz tego coś robić na kompie.

Co zrobić żeby po przeciągnięciu okienka odtwarzacza na rozszerzony pulpit był obraz w odtwarzaczu?

Z góry dziękuję za pomoc.

(MietekN) #2

Spróbuj w Widok->Ustawienia->Odtwarzanie->Strumień wyjściowy zmienić typ Obraz DirectShow na inny niż masz . Po zmianie najlepiej wyjść i wejść do programu.

P.S. Odtwarzacz to Media Player Classic - Home Cinema ma swoje wbudowane kodeki tak więc instalowanie innych jest zwykle zbędne.

(T Kowalski76) #3

Już to przerobiłem, nic nie dało.