Oglądanie filmu na Tv z kompa przez kabel HDMI


(johnisław) #1

Witam posiadam w komputerze kartę graficzną His Radeon Hd 5770 która ma wyjście HDMi i mam pytanie czy jest możliwe obejrzeć film na telewizorze LG 26lh2000 włączając go na kompie? Czy łącząc telewizor z kompem kablem HDMI uzyskałbym na TV sam obraz czy też z dźwiękiem?


(Villy) #2

a więc podłączając komputer do telewizora, uzyskasz wysoką jakość obrazu, jak najbardziej możesz obejrzeć film bo sam tak oglądam filmy hd z laptopa na telewizorze przez HDMI, przez kabel HDMI idzie obraz oraz jednocześnie dźwięk, tak więc sam kabel HDMI wystarczy


(Heyapi) #3

Będziesz też mieć dźwięk jesli do katy graficznej doprowadzisz sygnał audio, zapewne znajdziesz odpowiednie gniazdo na karcie. Nie pomyl jego z gniazdem zasilania wentylatora, choć one się różnią.


(Villy) #4

nie ma najmniejszej potrzeby używać jakiegokolwiek kabelka więcej niż hdmi aby uzyskać dźwięk :slight_smile: przez HDMI idzie dźwięk oraz obraz !


(Heyapi) #5

W laptopie nie trzeba, w desktop , jesli ma takie gniazdo to trzeba. Są różne odniany każdych kart graficznych tego samego modelu.


(johnisław) #6

Sęk w tym że jak włączę film następnie podłączam kabel HDMI z kompa do Tv i wybieram telewizor jako monitor to mam tylko obraz a dźwięk dalej w kompie…jak to zmienić?


(Porchekarera) #7

W sterownikach dźwięku musisz przestawić urządzenie wyjściowe (odtwarzania dźwięku) na HDMI

coś takiego:

unledwkx.jpg


(johnisław) #8

Wielkie dzięki :smiley:


(Kuba619) #9

nie chcąc zaczynać nowego tematu ja się o coś zapytam.

podobnie jak w problemie wyżej, chcę podłączyć laptopa do TV

laptop asus K50IJ z kartą graficzną Intel GMA 4500 (wiem nie za mocna, ale do filmów powinna starczyć) niestety jest tam tylko wejście VGA

telewizor LG 37" LV5500

czy korzystając z kabla VGA - HDMI otrzymam zarówno obraz jak i dźwięk? wiem, że kabel HDMI przesyła jedno i drugie ale nie wiem czy to że sygnał będzie wychodzić z VGA nie będzie sprawiało problemu.

i czy w ogóle z tej karty można cieszyć się w miarę przyzwoitą jakością filmu na ekranie 37"?


#10

Nie.

Będzie. Wyjście VGA to tylko i wyłącznie obraz.

A dlaczego nie?