Oglądanie programów TV (kablówki) na komputerze

Witam.

Prosze o radę w sprawie podłączenia kablówki do komputera. W domu mam rozgałęzienie kablówki na dwa gniazda- jedno idzie do TV a drugie jest wolne). Chciałbym oglądać telewizje (kablówkę) na swoim monitorze komputera (po za tym nagrywać programy tv na dysk komputera). Co muszę zakupić oraz jak to wszystko podłączyć? Konfiguracje komputera mam w podpisie. Jaką polecilibyście karte TV (powiedzmy do max 200 zł).

Chcesz oglądać TV przy włączonym komputerze czy raczej interesuje Cię zewnętrzny tuner telewizyjny dzięki, któremu twój monitor stanie się również telewizorem?

Interesuje mnie wyłącznie oglądanie przy włączonym komputerze.

Polecam tuner COMPRO VideoMate T500F Hybrid. Cena około 200 zł. Mam dwa tunery tej firmy i jestem bardzo zadowolony. Obraz super.

Polecam Leadtek WinFast TV2000 XP Expert. Obraz bardzo dobry. Nagrania również.

Tuner? czyli rozumiem że to “inaczej” karta TV? potrzebna do ogladania tv na komputerze? No wiesz nie wszystkie określenia są dla mnie tak jasne jak dla ciebie. Pozatym chciałbym wiedzieć co jak podpiąć i w jakim miejscu…

Widzę że to co mi podałeś (tuner) posiada pilota czyli miałbym pilotem sterować w zmianie programów tv na kompie?? Wolałbym to robić za pomocą myszki a program tv ogladać w tle monitora (w miedzy czasie robiąc co innego na kompie).

I tak będziesz robił. Wyskoczy Ci program w okienku do oglądania i możesz zmieniać programy pilotem albo myszką bądź klawiaturą. Co do podłączania to w pudełku będziesz miał bardzo dokładną instrukcję z obrazkami i tak tuner to karta tv.

Chyba najlepszym wyborem jest karta Leadtek Winfast TV 2000 XP Expert. Działa bezproblemowo. Obraz jest dobry, a producent nie zapomina o supporcie i często wydaje nowe wersje oprogramowania.

Instalacja tej karty jest bardzo łatwa:

  1. Wsadzasz kartę do slotu PCI.

  2. Podłączasz do karty kabel antenowy (wtyczka taka jak do tv).

  3. Podłączasz do karty czujnik pilota podczerwieni.

  4. Instalujesz sterowniki oraz WinfastPVR2 i dostrajasz programy.

Tak jak ktoś już pisał, telewizję będziesz mógł oglądać w taki sam sposób jak filmy na komputerze, czyli w oknie lub na pełnym ekranie. Dodatkowo można nagrywać, korzystać z telegazety. Programy można przełączać klawiaturą, pilotem, myszką. Ciekawą opcją jest tzw. timeshit, czyli wstrzymanie czasu. Powiedzmy, że oglądasz sobie jakiś super fajny film i nagle czujesz, że musisz siusiu. Naciskasz pause, obraz się zatrzymuje i lecisz do kibelka. Po powrocie klikasz play i nic z filmu nie straciłeś. Ja korzystam z tej funkcji w jeszcze inny sposób. Jak wiemy polsat ostro przegina z reklamami. Gdy dają jakiś film powiedzmy o godzinie 20.00, to włączam timeshift i od razu klikam pause i np. buszuje po necie, słucham muzy lub gram. O powiedzmy 20.30 klikam play i dopiero zaczynam oglądanie. Gdy przychodzi czas na reklamy, to przewijam je do przodu. W ten sposób udaje się ominąć przynajmniej jeden blok reklamowy. Można oczywiście zacząć oglądanie o 21.00 i ominąć wszystkie reklamy :slight_smile:

:roll: Dziekuję za odpowiedzi. jakby nasunęły sie po zakupie jakies problemy to dam znać :wink:

Dodane 17.12.2009 (Cz) 16:35

Sprzet załozony i zainstalowany (Leadtek Winfast TV 2000 XP Expert). Teram mam pare pytan do osób które go posiadają. Jak zrobić (czy w ogóle sie da?) aby był głośniejszy dźwięk na wszytskich programach TV (dodam że jest odznaczone na programie na maxa). Jest to duza niedogodnośc, ponieważ np mam włączony komputer dzwięk gg (oraz inne dżwieki w kompie) jest o wiele glośniejszy niż dźwięk w programach TV #-o

Drugie pytanie brzmi: moja kablówka oferuje znacznie więcej programów niż wykrył mi “skan” (w telewizorze chodza one bez przeszkód). Co zrobić aby je znaleść? czy to jest w ogóle możliwe. Dodam że sam szukałem na “czystych kanałach” ale bez rezultatu.

Trzecie pytanie: czy można (tak jak w telewizorze) podrególowac obraz? Bo niestety duzo pragramów ma niezbyt dobry obraz - w odróznieniu do tych samych odbieranych w telewizorze…

  1. U mnie na Windows 7 i Vista dźwięk z tunera jest minimalnie cichszy niż np. GG. Myślę, że to sprawa sterowników, gdyż na Windows XP nie było tego co by tu dużo pisać małego problemu.

  2. Aby dostroić wszystkie programy ustaw kraj na Poland , źródło na Kabel , a opcje skanowania na Adaptive channel scaning. Wyszukiwanie kanałów potrwa ok. pół godziny, ale za to powinno być skuteczniejsze.

  3. Patrz punkt 2.

Gdyby mimo wszytko tuner nie znalazł wszystkich kanałów, to opcje skanowania przestaw z powrotem na normal i ponów dostrajanie. Pamiętaj, aby źródło zawsze było ustawione na kabel.

PS. Do admina, który cenzuruje opisy.

Opis, który mi Pan wyłączył miałem od co najmniej miesiąca. Dziwie się, że dopiero teraz został zablokowany. Coś słabo się Pan przykłada :slight_smile:

Karta kupiona zainstalowana, wszytsko chodziło dobrze do momentu gdy raz zauważyłem że kabel z gniazda kablówki został wyłączony. Podpiąłem go i właczyłem tv na kompie. Kanały były a zniknał głos. Patrzyłem czy czasem nie włączyła sie jakas funkcja (bez dzwieku) jednek wszytsko było oki. Głosu jak nie było tak niema (na telewizorze sygnał z kablówki był) zamieniłem gnizda z kablówki jednak tez nic nie dały. W końcu zainstalowałem karte tv na nowy komp (bo obecnie kupiłem noweg) i tu ten sam problem. Obraz jest a nie ma głosu.

Czy ktoś jak temu zaradzić? Zastanawiam sie nad możliwosci tego że moze głos siadł w elekrotnice karty tv? Czy da sie to naparwdzić czy karta jest do wyrzucenia?

sprobuj, przy wlaczonym programie, widzac obraz, nacisnac klawisz “a”

:roll: Klawisze dżwięku obrazu itd znam, nic nie pomaga :twisted:

a mozesz odsluchac mp3 na playerze?

jak nie, to zobacz w panel sterowania- dzwiek ustawienia odtwarzania i nagrywania, czy masz odpowiednio odhaczone.

jak tak , to zobacz w menu winfasta, analogowe urzadzenie audio, playback devices, czy masz odpowiednio wybrane

Dodane 16.10.2010 (So) 18:27

a czy aktualizowales nerona?

bo slyszalem, ze po aktualizacji nerona wywala audio

Nie aktualizowałem :expressionless: Zaznaczam że karta nagle na obu kompach nie miała dzwięku.

powtorze, a fonia na innym odtwarzaczu jest /np ms media player/

program winfast ma mozliwosc odtwarzania zapisanego pliku wideo,

tez nie masz dzwieku?

Sprawa wygląda obecnie tak:

Odinstaliowałem program do karty tv ze starego kompa zainstalowałem ponownie i włożyłem karte tyv do płyty głownej- dzwięk był i obraz. Jednak chce miec ta karte na wnoym kompie i na nowym kompie ponownie ją zainstalowałem. Obraz jest ale niema dzwieku znów. Jednak z nowym kompem mam probl;em (z gniazdami dzwiekowymi). Otów w starym kompie były 3 - sygnał na wieże (dzwięk) szedł tym środkowym. jednak na nowym kompie mam dwa szeregi po 3 gniazda (razem 6). trzy i trzy na dole. Problem polega na tym że na dolnym śrdokowym jest wpięty sygnał na wieze i tylko on idzie na nowym kompie z wszytsikich gniazd. Gdziekoklwiek bym podpiał kabel od kart tv (we wszystjkie pozostałe 5 gniazd) to niema dzwieku.

Co robic.

ps. Program kart tv odtwarza dzwięki jesli otworze nuim jakis film który jest na dysku

czesto jak korzysta sie z audio zintegrowanego na plycie, konieczne jest polaczenie karty winfast z audio na plycie, cienkim kabelkiem ze zlaczem 4 stykowym /mux/. kabelek taki dolaczony jest do karty tunera

Od gniazda tunera tv są 3 wejscia- jeden na sygnał tv (np z kablówki), drugi od czujnika pilota i trzecie- jedno wejscie które ma 4 wyjścia + wejscie na dzwięk. To własnie wejscie jest odpowiedzialne za głos. Tak włąsnie było na starym kompie. Jak je gdzies wpiałem w nie to gniazdo dzwieku to niebyło głosu. Jak już pisałem stary komp miał 3 gniazda i po podpieciu pod jedno z nich był dzwięk (drugie gniazdo srodkowe zajmowała wieża).

Przy nowym kompie mam aż 6 takich samych wejsc i gdzie bym nie włozył tej wtyczki wyjscia dzwiekowego to NADAL NIE MA GŁOSU :cry: *(zaznaczam Ze jedno z nich tez jest zajete pod dzwiek z wiezy).

to nie chodzlo o gniazda na tunerze na czesci metalowej, ale na plytce drukowanej, przyjrzyj sie dokladnie. napisz jaka masz plyte glowna?