Oglądanie tv na komputerze (jaka karta tv)

Póki co wszystko jest dobrze.

I plik to program PVR2. Ściągnąłeś dobrą wersję 2.3.33 i pewno też tą samą miałeś zainstalowaną.

II plik to sterownik tunera.

III to sterownik dźwięku. Też w dobrej wersji.

Teraz musisz zainstalować w takiej kolejności:

  1. Sterownik dźwięku Vista_Win7_R255_x64

  2. Sterownik tunera TV2000 XP Expert(x64)

  3. Program PVR2_2.0.3.33

Po każdym z tych kroków zalecane jest ponowne uruchomienie komputera o co prawdopodobnie będą prosiły instalatory pod koniec swojego działania. Jeśli nie, to zrób to samemu.

Na koniec zostaje dostrojenie kanałów i konfiguracja zgodnie ze wcześniejszymi zrzutami.

I po prostu musi działać.

Wszystkie 5 sterowników win fastu odinstalowane, jednak dla mnie akurat nie jest to aż tak oczywiste co mam dalej zrobić:

cyt: " 1. Odinstaluj obecne sterowniki audio w panelu sterowania." No tak ale gdzie je znajde w tym panelu sterowania. A jesli juz znajde to (jesli piszesz w liczbie mnogiej- “sterowniki” ) tzn że jest ich wiecej niz jeden… które to mają być. Pisz krok po kroku bo dla mnie nie jest to tak oczywiste jak dla ciebie, a spaprać sprawe i cała winde to nie problem.

W ten sposób nic nie spaprzesz. To są bardzo proste rzeczy więc się nie bój. Jeżeli sterowniki usunięte, to zainstaluj nowe zgodnie ze wskazówkami w moim poprzednim poście.

Sterowniki win fastu te co pokazane były w moim screenie (5 ich było) odinstalowane. Jednak sterowników dzwieku z karty nie odinstalowałem bo poprostu nie wiem gdzie ich szukać w panelu sterowania. Prosiłem abyś mi napisał krok po kroku gdzie one sie znajdują panel sterowania ->

Głos na kompie mam wiec ich nie odinstalowałem jeszcze widocznie

Poddaje się. Nie potrafisz zrobić podstawowych rzeczy. Zadzwoń po informatyka.

Chciałem już tylko dowiedzieć sie gdzie jest sterownik dzwięku… trudno znaleść? czy moze tak trudno napisać…

Ja też się poddaje. Zero wyobraźni, tym bardziej że wyraźnie pare razy pisałem aby przedstawić mi krok po kroku. Jakbyś miał choć krztę wyrozumiałości zobaczyłbyś że w nie jednym temacie wolałem spytac moze wg ciebie trywialne sprawy, ale przynajmniej byłem czegoś pewny. Jesli chcesz dawac porady dzieciakom które robią format co tydzien bo im sie cos ■■■■■■■■■ło to na przyszłośc omijaj szerokim łukiem mój profil. Potrafie sie uczyć (co widać w innych tematach które załozyłem) ale uczyć sie gdy ktos potrafi MĄDRZE WYTŁUMACZYĆ. :expressionless:

Powodzenia…

Nie będę ci przecież robił screena z kliknięcia każdego przycisku. Jeżeli nie wiesz jak odinstalować\zainstalować sterownik, to się dokształć albo wezwij fachowca. Przyjedzie do domu, zainstaluje sterowniki. Skasuje 100 zł za robocizne + 50 zł za dojazd. Nie widzę innego wyjścia. Przykro mi.

“Dokształc się…” no jasne bo to forum jest dla osób które zjadły wszystkie komputerowe rozumy…

Nie przesadzaj już, dosyć długo udzielam sie na tym forum (prosze o porady) i jakos zawsze potrafiono mi wytłumaczyć to czy tamto a i sam później już TĄ CZYNNOŚĆ UMIAŁEM ROBIĆ.

Ja ■■■■■… wielkie mi halo. Czy tak trudno napisać: panel sterowania -> dzwięk? -> xxx cos tam -> odfajkuj cos tam / kliknij coś tam. Taka wielka filozofia? jakie screeny, gdzie ja napisałem abyś wkleił mi swój choć jeden screen- pokaż mi? Zapewniam ciebie zę jestem bardzo pojętnym uczniem, ale uczniem nie uczącym sie na chybił trafił / sformatował, ale z umiejetnym wytłumaczeniem. Gdy w szkole niemal cała klasa ma jedynki z przedmiotu to co to oznacza, że trafiła sie klasa debili? Czy może nauczycielka nie potrafi ich nauczyć i nie ma do tego predyspozycji…

Dobrze szkoda wiecej czasu bo i tak nie zrozumiesz, ale tak to jest jak ktoś ma nos wyżej czubka swojej głowy.

Jesteś na forum kilka lat i jeszcze nie nauczyłeś się jak odinstalować sterownik. Starałem się pomóc pisząc w sposób w miarę prosty ale nie jak Abel krowie. Odpłacasz się w sposób niekulturalny. Za dużo mówisz.

Wyobraź sobie że nie, a powód jest prosty- zawsze jest ten pierwszy raz Jak go w koncu odinstaluje to bądź pewny że będę juz w przyszłosci to robił bez niczyjej pomocy. Tak jak zreszta wiele innych spraw których NAUCZONO mnie tutaj.

Oki mniejsza z tym- zrobiłem tak jak pisałeś (z kolegą co sie zna bardziej na kompach ) i nic- nie ma dzwięku NADAL :!:

Nie zawsze, część chipsetów np. nowsze Philipsa wspierają również cyfrowe wysyłanie dzwięku bezpośrednio przez złącze PCI karty. Wymogiem jest jednak wtedy posiadanie odpowiednio świeżej płyty (wsparcie dla nowszych wersji PCI, zdaje się że 2.2 lub nawet 2.3) i używane softu do odbioru TV będącego w stanie to obsłużyć. Z tym ostatnim niestety są na ogół duże problemy.

Swoją drogą, na miejscu pytającego uważałbym gdzie planuje wpiąć ten kabelek od strony płyty. Te 4-pin złączki mają standardowy raster i nie są kluczowane, istnieje więc ryzyko podpięcia pod np. pojedynczy USB header. Łatwo coś popalić / popsuć jak się działa po omacku.

Nie dałem za wygraną i ostatecznie dzwięk jest, jeednak uzyskałem go z zupełnie innego wyjscia (kabla) podpinając wprost do wieży jako drugie połączenie któe idzie do wieży.

Dziękuje za pomoc