Oglądanie tv na komputerze (jaka karta tv)

Ponad rok temu za radą z tego forum kupiłem karte tv do kompa. Wszystko było oki, jednak teraz kupiłem nowy komp a niestety karta tv nie odbiera na nim dzwięku (jest sam obraz). Trzeba było jakieś osobne kabelki do karty do płyty… mniejsza z tym.

Chcę kupić nową karte tv. Telewizje będę oglądał na nim tylko wtedy gdy będzie chodził komputer. Sygnał będzie tak jak poprzednio z kablówki. Jaki tuner polecacie. Nie drogi i aby obsługiwał tą płyte głowną Asus M4A79XTD EVO/USB3. ps. Mam windowsa 7.

Prosze o sprawdzone rady jaka karte kupić.

ps. Moja wczesniejsza karta to http://image.ceneo.pl/data/products/284 … roduct.jpg

Witam.Ja posiadam na Xp taką i jestem zadowolony

WinFast TV 2000 XP

Tez polecil bym ci dokladnie tego samego winfasta ktorego masz lub cos cyfrowo-analogowego. Co do kabelkow, przeciez to tylko jeden przewod ktorym musisz polaczyc karte tv z dzwiekowa i raczej zawsze trzeba bedzie go podlaczyc, chyba ze qpisz cos na usb ale tam nie wiem jak jest. Gdybys jednak koniecznie chcial qpic cos nowszego to odradzam karty firmy Compro- Leadtek niby tez pozostawia sporo do zyczenia ale i tak jest 10razy wygodniejszy w obsludze niz moj wynalazek od Compro.

Poprostu chce kupić karte tv pod tą płyte główną i win7. Prosze o rady

Kupisz inny tuner i będziesz miał ten sam problem.

To jest właśnie karta pod tą płytę główną. Działa bez problemu pod każdą wersją Windows. U mnie jest wszystko ok na nowoczesnym komputerze i Windows 7 x64. Nie szukaj nowego tunera (bo lepszego analoga nie dostaniesz za rozsądne pieniądze). Postaraj się rozwiązać problem dźwięku.

Podłącz wewnętrzny kabel z tunera do złącza CD_IN (lewy dolny róg MB) (kabelek taki sam, jak ten od napędu optycznego).

Kabel_CD_Audio.png

Do tego odpowiednia konfiguracja urządzeń audio w panelu sterowania Windows oraz WinfastPVR2 i musi chodzić!

:roll: Czyli co? Mówisz ze jak kupie nowa karte tv to tez bede miał problem z dzwiękiem i dodatkowymi kabelkami łączącymi karte tv i płyte??

Prawdę mówiąc juz dostaje szału. Gdzie mam kupic ten kabelek i jak on sie dokładnie nazywa? W sklepach elektronicznych nie mają pojęcia, w sklepach z kompami nie posiadają w sprzedaży. I co ja mam zrobić? Byłbym wdzięczny na jakis namiar na necie (gdzie moge go kupić).

Druga sprawa: gdzie dokładnie mam wpiąć ten kabelek na płycie głownej? o ile na karcie tv jest tylko jedno (tak wygladające) wejscie, to na płycie głownej też jest (niby) tylko jedno takie wejscie, ale sam nie wiem… czy to będzie akurat to? Czyli rozumiem że mam w nie wpiąć kabelek? Mam kolejne pytanie, na płycie głownej są dwa wejscia (takie gdzie wejdzie karta tv), na jednym: Turbo Key a na drugiej Turbo V, gdzie mam wpiąć?

Załaczam foto płyty głownej http://tinypic.pl/cgi-bin/dl.cgi/catqzo … vjna/a.jpg Mam wpiąć ten kabelek w zaznaczone kołem miejsce? i drugie pytanie gdzie wpiąć karte tv w nr 1 czy nr 2

Kabelek dostałeś razem z tunerem TV, kupienie nowej karty absolutnie nie rozwiąże problemu gdyż kabelek i tak będzie trzeba wpiąć do płyty głównej.

Masz instrukcje płyty głównej i poszukaj gdzie masz to wpiąć… jeśli sobie nie radzisz poproś jakiegoś małolata to Ci wepnie kabelek gdzie trzeba :wink:

Nie żartuj, wiem gdzie wpiąć kabelek, zresztą jest tylko jedno takie wejscie na karcie i i płycie.

Nie dostałem żadnego kabelka z tunerem tv :!: o to sie rozchodzi. Zresztą przy starej płycie na starym kompie nic takiego nie było potrzebne! bo wszystko dobrze chodziło, ale kupiłem nowy komp i jest problem.

Tak wiec pytanie:

Gdzie kupić na necie taki kabelek? i gdzie wpiąć karte tv pod Turbo V czy Turbo Key?

Kabelek nazywa się CD_Audio. Kosztuje ze dwa złote. Powinien być do dostania od ręki w każdym sklepie komputerowym.

http://allegro.pl/kabel-audio-do-cd-dvd … 68501.html

Wpinasz w 14:

CDin.jpg

Kartę zainstaluj w slocie PCI1 lub PCI2 (nie ma znaczenia). Polecałbym gniazdo nr 2 ze względu na to, iż w ten sposób za bardzo nie skomplikujesz obiegu powietrza w obudowie, a tuner i tak nie musi się chłodzić.

Zrobiłem tak jak napisałeś, kabelek kupiony podpięty i… dalej nie ma dzwieku. Zupełnie nie wiem co teraz robić. Czyżby to była wina karty tv (uszkodzona/ przepalona)

  1. Odinstaluj obecne sterowniki audio w panelu sterowania. Zresetuj komputer. Wejdź w Program files i usuń folder Realtek. To samo w Program files (x86).

  2. Ściągnij oficjalne sterowniki z tej strony: http://www.realtek.com.tw/downloads/dow … Down=false

(wystarczy sam sterownik bez panelu konfiguracyjnego, gdyż wszystko można ustawić za pomocą okienek Windowsowych).

  1. Zainstaluj je i uruchom ponownie komputer.

  2. Skonfiguruj zgodnie z obrazkami:

WinFast1.jpg

Winfast2.jpg

Nie jestem za bardzo obeznany z tego typu konfiguracjami wiec spytam na wszelki wypadek, bo nie jest to dla mnie do końca zrozumiałe co piszesz:

Mam odinstalować sterowniki audio w panelu sterowania? Jednak jak to dokładnie zrobić. Mam odinastalować cały program WinFast z karty tv ? czy sterowniki audio z oprogramowania win7? Napisz jak dokładnie to zrobić, ponieważ kiedyś gdy odinastalowywałem ksterowniki karty tv odinstalowałem sterowniki do karty sieciowej (realetek).

Druga sprawa, co dokładnie mam sciagnac z tej strony co podałeś. Po wejsciu na tą strone i zaakaceptowaniu otwiera sie strona na której pisze: Object moved to here. , dalej gdy klikam “here” nic sie nie dzieje…

Prosiłbym o szczegółowe namiary co dokładnie mam sciagnać, oraz co dokłądnie odinstalować.

Najlepiej odinstaluj wszystko: sterowniki tunera oraz karty dźwiękowej oraz program WinfastPVR2. Wszystko poprzez aplet dodaj\usuń programy w panelu sterowania. Drivery tunera oraz program PVR2 ściągnij ze strony Leadteka. Sterowniki dźwięku ze strony Realteka.

Oki, odinstalowac odnistaluje cały program z karty tv (sterwoniki, program). Jednak jeśli odinstaluje sterowniki karty dzwiekowej czy to oznacza (jesli jakims cudem nie ściagnałbym poprawnie tych z ich strony- Realteka) to czy nie bede miał czasem dzwieku na kompie. Wole spytac na wszelki wypadcek bo nie należe z tych osób które instaluja windowsa raz na miesiac… Wole dbac o kompa aby był w dobrym stanie i abym nie musiał robić formata. Stąpam tu po niebezpiecznym terenie stad wole sie upewnić, a niestety potem nie bedzie miał mi kto pomóc wrazie gdybym miał jakies problemy z nowymi sterownikami do karty dzwiekowej.

Kolejne pytanie, oki jestem na tej stronce ale tam widze rózne sterowniki- pisałem abys podał któr to dokłądnie są (jak sie nazywają).

Ostatnia sprawa: " Drivery tunera oraz program PVR2 ściągnij ze strony Leadteka". No tak moze dla ciebie jest to bułka z masłem ale dla mnie nie je to aż tak oczywiste co dokladnie mam sciągnąc…

No nic spróbuje:

http://www.leadtek.com/eng/support/down … +XP+Expert z tej strony sciagnałem te dwa pilki-to te?

7 64bit Multilanguage 6.0.109.7002

(2009/10/21) Windows 7 64bit build 7600.16385 WHQLed driver

Total size:[5338 KB]

XP

Vista

7 Multilanguage 2.0.3.33

(2010/9/29) Latest WinFast PVR2 provides you the most feature-rich video/audio entertainment.

Total size:[47845 KB]

Split archive : For users not using the broadband service- Please run the .exe file after you have downloaded all the files .

http://www.leadtek.com/eng/support/down … +XP+Expert a na tej stronie realteka co mam scignac dokładnie?

Bez sterowników rzecz jasna stracisz cały dźwięk w komputerze. Ale tym się nie przejmuj. W dzisiejszych czasach instalacja przebiega podobnie jak w przypadku gier.

Ściągnąłeś dobre oprogramowanie od Leadteka, więc już coś masz na dobry początek. Teraz pozostają drivery audio. Nie mogę podać bezpośredniego linku bo coś się krzaczy. Wejdź na znaną już nam stronę http://www.realtek.com.tw/ Z prawej strony będziesz miał link HD Audio Codec Driver. Zaakceptuj warunki i pojawi się lista sterowników pod różne systemy:

Realtek.jpg

Ściągnij klikając jeden z trzech przycisków GO (na ilustracji zaznaczyłem drugi, jednak z trzeciego ściągnęło mi się szybciej).

Gdy już sterowniki wylądują na dysku, to pozostaje je zainstalować. Sprowadza się to do podwójnego kliknięcia na ściągnięty pliczek, a następnie namiętne klikanie przycisku Dalej. Być może pod koniec instalator poprosi o ponowne uruchomienie komputera. Zrób to.

Teraz zainstaluj sterowniki Winfasta i ponownie zresetuj komputer. Na koniec zainstaluj oprogramowanie PVR2.

Warto byłoby też ustawić ilość kanałów w karcie dźwiękowej zgodnie z tym, co masz do niej podłączone (stereo, 5.1, 7.1). Możesz to zrobić wchodząc do panelu sterowania\sprzęt i dźwięk\dźwięk. Teraz zaznacz głośniki. Poniżej powinien podświetlić się przycisk Konfiguruj. Kliknij go i ustaw wszystko zgodnie z tym, co posiadasz.

Teraz przejdź do zakładki nagrywanie i ustaw wszystko tak jak na wcześniejszym obrazku.

Wszystko pościgane jak pisałes, jednak troche sie obawiam abym czegos nie sknocił i nie wylądował bez sterowników do dzwieku. No nic zobacze jeszcze czy sie zdecyduje> Jednak mam pewne pytanie. Otóż gdy zetknałem ten niebieski kabelek z karty tv (który sie wkłada do niebieskiego gniazda w kompie) analogicznie do takiego samego wejscia z dżeka które szło do wieży (dzwięk kompa idzie u mnie na wieze), o dziwo w tv miałem… DZWIĘK! :stuck_out_tongue: Wyglada to tak jakby sygnał idący do wiezy z kompa (mam tam jak widać na foto 6 gniazd) nie dopchodził do wejscia niebieskiego. (Dżek jest włozony do gnizda obok-dolny środkowy). Niby teoretycznie dałoby rady przesłać dzwięk z tv do wieży, jednakże nie miałby wtedy dzwięku pochodzącego z kompa (wiec odpada, bop zawsze coś robie na kompie oglądają tv). Chyba że zrobiłbym jakies przepięcie od włączonego wtyku pochodzącego od dżeka a wpiętego w gniazdo kompa - doprowadzając go do niebieskiego wtyku który odpowiedzialny jest za dzwięk z karty tv 8) Jednak z dwoma męskimi wtykami raczej cieżko byłoby cos wskurać a i przy wejsciu do wiezy (dżeka sa dwa wejscia na wieze) wiec tym bardziej cięzko by było sie podpiąc.

Tak wiec czy to jest normalne że dzwiek mi jednak poszedł gdy tak zrobiłem?

No i ostatnia sprawa. Póxniej znów próbowąłem puścić sygnał tak jak opisywałem i juz dzwieku nie było… Co o tym myslisz? Prawde mowiąc mam juz dosć całej tej karty tv i mam ochote kupic inna pod ta płyte i win7 :cry:

To normalna sytuacja. Właśnie po to jest ten wewnętrzny kabelek CD_audio. Cała sprawa polega na tym, aby włączyć gniazdko CD_in znajdujące się na płycie głównej. Z doświadczenia wiem, że na fabrycznych sterownikach dźwięku od płyty głównej program WinfastPVR2 może nie wykryć tego gniazdka. Dlatego nie zaszkodzi wgranie oryginalnych od realteka. Nie jest to nic strasznego. Na pewno sobie poradzisz.

Juz miałem zrobic jak napisałeś ale zastanaiwa mnie jedno. http://tinypic.pl/cgi-bin/dl.cgi/yikqzo … 7cy/ac.jpg Ten sterownik który mam wgrany (podkreslono na czerwono) wygląd ana to że jest aktualniejszy od tego który kazałeś mi sciagnać. Czy to dobrze? a może cos pomyliłem. Druga sprawa podczas instalacji win fasta pobrał on z neta jakies uaktualnienia stąd jak widac w załączonym screenie są w panelu sterowania do odinstalowania aż 5 opcji win fasta. Mam wszytskie 5 odinstalowac?

ps. cytuję “Wejdź w Program files i usuń folder Realtek” -nie ma w Programie files folderu realtek…

Kolego nie mogę otworzyć żadnego z Twoich screenów. Możesz je umieszczać na jakichś innych serwerach? Mi podoba się np. http://photobucket.com/

Ręczne usunięcie folderu Realtek nie jest konieczne. W zasadzie nawet nie trzeba niczego odinstalowywać. Kazałem to zrobić dla bezpieczeństwa i pewności, że na pewno w systemie nie zostaną śmieci.

Nie sądzę, abyś miał nowsze sterowniki, gdyż na stronie Realteka i Leadteka są zawsze najnowsze ostatnie wydania. Jeśli idzie o dźwięk, to producenci płyt głównych wprowadzają czasami niewielkie modyfikacje sterów od realteka. Być może stąd masz wątpliwości. Jednak tak jak pisałem - w moim przypadku (płyta Gigabyte) firmowe sterowniki nie pozwoliły na uzyskanie dźwięku z tunera. Zainstalowałem oryginały Realteka i wszystko działa. Zresztą zawsze mam drivery prosto od producenta konkretnego sprzętu. Nigdy Windowsowe, jeżeli jest to możliwe.

Mi otwiera, ale trudno wrzuciłem na inny http://i565.photobucket.com/albums/ss92 … 1293918766

Nie rozumiem najpierw miałem usunąc ten folder realtek, gdy napisałem ze go tam nie ma (w program files) piszesz że w zasadzie nie trzeba go usuwać? Troche sie juz pogubiłem…

Podsumujmy: co miałem sciagnac sciagnałem i nastepnie krok po kroku co dokładnie odinstalowac i co krok po kroku zainstalować - czy nie ma to róznicy ?. Dokładne info ustawień konfiguracji sprzetu mam od ciebie na screenach.