Ogłoszenie OLX czy to oszust?

Mam zamiar wymienić sie z typkiem ze ja mu dam gtxa 970 i i5 4460 a on mi da i7 4790k. Umowilismy sie ze ja mu wysle to pierwszy ale on zebym sie “zabezpieczyl” dal mi zdjecie swojego dowodu i zdjecie swojego zameldowania bo powiedzialcze ze wyprowadzil sie od rodzicow i ma inne zameldowanie niz na dowodzie ale na tym zameldowaniu jest jego nazwisko wiec ok. Jak uwazacie to moze byc oszust? I jak mam jego dowod i te cale dokumenty zamelodowania to chyba by sie bal oszukac

Po prostu kontrahentowi zaproponuj, iż to on wyśle Ci swojego “i7 4790k”. Jeśli nie będzie chciał tego uczynić to zrezygnuj z transakcji i tyle…

PS. Na marginesie. Pisz staranniej po polsku, w naszym języku są takie litery jak ą, ę, ś, ł i tak dalej. Chyba jest różnica jak piszesz, że “robisz komuś łaskę”, niż że "robisz komus laske" A przed że, ale itp. daje się przecinki…

Najrozsądniej to wystawić na Allegro lub zrobić wysyłkę karty za pobraniem tylko teraz następne pytanie co będzie w tej paczce ?

Skąd masz pewność, że dowód jest jego? Co Ci z jeho adresu zameldowania skoro tam nie mieszka?

Zrób inaczej. Wystaw co masz za określoną cenę i niech kupi. Zawrzecie umowę kupna sprzedaży. Kasa będzie, wysyłasz. Poten on niech wystawi za tę samą cenę, odsyłasz przysyła Ci sprzęt. Jak nie przyśle, zglaszasz na policję.