Ogolna infekcja trojan/malware LAPTOP

Laptop

Na laptopie zrobilem Restore bo mialem przygotowany obraz partycji C po instalacji swiezej wersji windowsa i softu :twisted: Nadpisalem partycje C NortonGhostem wiec chyba nie jest juz zainfekowany. W tej chwili system chodzi plynnie i nic nie wykazuje. chociaz nie wiem czy czegos jeszcze nie podlapal z zainfekowanych plikow, moze byly nainnych partycjach :? Logi umieszcze dzisiaj wieczorem, dla porzadku juz teraz robie watek zeby byl komplet :roll: Jesli w tej chwili oprocz GMER, OTL i Panda Activescan robic jakis skany to prosze o info.

to może podaj skany z OTL i Gmer ???

Dzięki że się odezwaliście :slight_smile:

Wklejam logi:

OTL

OTL Extras

Niestety nie mogę odpalić GMERa, program się uruchamia i na starcie programu podczas skanowania wpisów zawiesza się i wyłącza :?

Przy dłuższej pracy pojawiają się procesy które zżerają mi 100% CPU

Z opisu wynika że to procesy od karty WiFi

Firefox też czasem uaktywnia się na 100% a do programów Adobe i Autodesk podpinają mi się procesy Cleanup:

Z tego co przeczytałem są to domyślne procesy Adobe i Autodesku ale nie wiem czemu zrzerają mi czasem po całym rdzeniu procesora. MAX i Photoshop czasem jakby przycinają się i nie reagują na prawy przycisk myszki albo w ogóle na klikniecia.

Są tylko ślady po infekcji pendrivowej, nie ma żadnej aktywnej infekcji.

Uruchom OTL i w oknie Custom Scans/Fixes wklej to:

Kliknij w Run Fix. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie.

Pokaż ten raport

jessi

OK zrobiłem wszystko tak jak w instrukcji

Fix OTL

i jeszcze raz skany standardowe OTL i OTL Extras

Chyba jednak coś jest nie tak bo oprócz tych procesów które urachamiają na 100% to od czasu do czasu wyłącza się zapora Windowsa, i później spowrotem się włącza. No i nie wiem czemu nie mogę odpalić tego GMERA #-o

Ja nie widzę nic szkodliwego w logu.

a tu masz przyczynę:

GMER nie toleruje obecności Daemon Tools.

jessi

OK, w takim razie wielkie dzięki :wink:

Całkiem zapomniałem że jest zainstalowany deamon, a czytałem notkę o dyskach wirtualnych. odinstaluję go i zrobię jeszcze skan GMEREM.

A masz może jakiś pomysł dlaczego chwilę po załadowaniu systemu wyłącza się firewall, a później spowrotem się załącza?

Dodane 19.06.2010 (So) 2:05

dorzucam jeszcze wczorajszy log z PandaActivescan

Panda wykryła kilka malware w cookies które już wyczyściłem, ale pokazała mi też ok 40 błędów zabezpieczeń. Co może być tego przyczyną? Brak uaktualnień windowsa?

Użyj MBAM >http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiMalware,Program,Windows,13117.html

Jeśli coś wykryje - niech usunie.

Raport tu dasz.

jessi