Ogólne problemy z Windows XP

Hej! Mam nadzieję, że nie zostanę wyśmiana, ale mam kilka problemów z moim Windowsem XP. Jakbyście mi pomogli, byłabym ogromnie wdzięczna. A oto te problemy:

* mam pendrive’a firmy Kingston, 1giga. Mój system czyta go sporadycznie. Jak już przeczyta pojawiają się następne problemy: nie może znaleźć kodu źródłowego do instalatora jakiegoś programu, gdy otworzę folder wyświetla mi zawartość, ale jeśli wtedy cofnę to nie wyświetla już żadnych danych, nie mogę nic na nim zapisać, ani nic odczytać. A co ważniejsze, czyta pendrive’a mojego brata- PNY, 2 giga

* co chwila zacina mi się internet, procesor działa na za wysokich obrotach, mimo, że mam 1-2 karty otwarte(muszę albo minimalizować strony, albo włączać menedżera zadań

* pokazuje mi blue screen za każdym razem, gdy próbuję zainstalować jakiś program o wymaganiach office’a 2007, no i czasami sam z siebie

Teraz tak żeby wyjaśnić trochę sprawę:

system miałam instalowany jakieś 3 tygodnie temu, nie mam na nim śmieci, mam podstawowe oprogramowanie (mozilla firefox zamiast internet explorer, ale czy na tym, czy na tamtym reaguje tak samo)

Pomóżcie mi, bo oszaleję

runya , podaj kod błędu (od STOP) i plik, który go powoduje, jeśli jest takowy.

Witam serdecznie

Na początek proponowałbym ten temat a później zobaczymy.

Ok, wyskoczyło mi okno, oto co uzyskałam:

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 22:55:39, on 2008-11-09

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\csrss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VS7DEBUG\MDM.EXE

C:\Program Files\PC Tools AntiVirus\PCTAVSvc.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\Program Files\PC Tools AntiVirus\PCTAV.exe

C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe

C:\WINDOWS\System32\alg.exe

C:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe

C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

C:\WINDOWS\system32\taskmgr.exe

C:\Program Files\WinRAR\WinRAR.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\DOCUME~1\Anna\USTAWI~1\Temp\Rar$EX21.9739\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O4 - HKLM…\Run: [PCTAVApp] “C:\Program Files\PC Tools AntiVirus\PCTAV.exe” /MONITORSCAN

O4 - HKCU…\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O4 - HKCU…\Run: [Gadu-Gadu] “C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe” /tray

O4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office\OSA9.EXE

O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\program files\common files\pc tools\lsp\pctlsp.dll

O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\program files\common files\pc tools\lsp\pctlsp.dll

O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\program files\common files\pc tools\lsp\pctlsp.dll

O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\program files\common files\pc tools\lsp\pctlsp.dll

O23 - Service: PC Tools AntiVirus Engine (PCTAVSvc) - PC Tools Research Pty Ltd - C:\Program Files\PC Tools AntiVirus\PCTAVSvc.exe

nic nie widzę

aby się dowiedzieć czego dotyczył blue screen zastosuj Debugger Windows

Pobierz ComboFix i przeskanuj system

Na czas skanowanie proszę wyłączyć wszelkie zapory i antyvirusy

Loga wklejasz na WKLEJ TO lub WKLEJ a w poście daj linka