Ogólne pytania GeForce 8800

(Maly 1993) #1
  1. Jak zgładzić wysokie temp. tego modelu i czy wogóle idzie?

2. Czekać na 8300 lub na 8600 lub na chłodzenie wodniste czy brac teraz (drugi raz kupowal nie bede) ?

3. Jaka zasiłka pod core duo i ge forca , i ile ramu zeby nie byla ograniczona karta?

4. bede bral w ferie nowego kompa - brac 8800 czy do gier na czasie w 2007 ujdzie 7900 512ddr3 z jakims zalmanem ? (jak juz gram u kogos w nowa gre bo u mnie na force2 nie idzie to kocham grac na full detalach ale nie moze mi ani razu zamulic)

pytanie offtopic 5. co to znaczy to wasze oc ?

pytanie offtopic 6. czy brac osobno chlodzenie do kompa czy jest w obudowie?

($wIetY) #2

2 czekać bo wyjdzie coś mnie prądo-żernego

3 jakiegoś chifteca 450W lub wyżej

5 O/C overcolcking czyli podkręcanie

6 to zależy od odbudowy np te za ~300 zł mają cały zestaw wiatraczków a te za ~200 mają 1-2 wiatraczki i niekiedy słabe...

(Mlajtner) #3

zamiast tych pytań określ sumę i wymagania-a konfig

wyniknie z uzgodnień

(Michal Kolatek) #4

Wiatraki lepiej dokupić samemu np Fandery 120mm, kupuj budę z możliwością zamontowania takich wentyli z przodu i z tyłu. Zasilacz np Be-Quiet/Antec z mocną linią +12, na zasilaczu nie oszczędzaj.

Kartę kup jakiegoś 8xxx w tech 80nm będzie mniej grzała i pobierała, chłodzenia wodne do tych kart produkuje chyba tylko jedna firma i jak mieszkasz w Polsce to pewnie nie kupisz takiego bloczka, można zastosować inny, ale mosfety nie będą chłodzone.

Płytę kup jakąś na nforce 680i, minimum 2 gb ramu.

(Błażej) #5

Tagan/ToPower/BeQuite 500-600W

Do każdego proca C2D dołączane jest BOXowe chłodznie, lecz można je oczywiście zamienić na coś lepszego.

Podaj dokładny cfg jaki złożyłeś.

Ewentualnie ile możesz przeznaczyć na samą bude.

(Madafaker) #6

Albo poczytaj coś konkretnego o GF 8800 w necie...

(Maly 1993) #7

No jeszcze nie wiem dokladnie ile bede mial kasy tak wiec nie potrafie sie okreslic. A ta bude to trzeba sie pytac czy jest zmozliwoscia dokrecenia tych wiatrakow czy moze to gdzies pisze lub po prostu jakies wybrane modele sa?

(Błażej) #8

W opisie najczęściej pisze ile jest "otworów" na wiatraczki.

Jak nie będziesz strasznie kręcił, to wystarczy kupienie lepszego chłodzenia na proca.

(michalj82) #9

:D:D

Co do chłodzenia GeForce 8800 to EVGA wypuściła model ACS3 KO z wydajniejszym chłodzeniem, które chłodzi całą kartę.

http://www.overclockers.pl/index.php?subaction=showfull&id=1168000872&archive=&start_from=&ucat=1&

(Maly 1993) #10

znalazłem już wersje water cooler BFG ale kosztuje ona 3 tysiące =) Wiec nie ma co jej brac

(Remix) #11

Witam!

Wstrzymaj się z tym 8800 póki co i na ten rok weź to:

http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-311

Póki co są dostępne - przynajmniej tak wynika z info na stronie

Zobacz na OC tej karty i możliwości modowania!