Ogólne spowolnienie systemu


(Wades12345) #1

Witajcie , od 1 może 2 tygodni , odczułem nieduże spowolnienie systemu na moim komputerze , system uruchamia się dłużej , ok . 3-4 min a wcześniej odrazu po załadowaniu puplitu można było odrazu korzystać . Aplikacje również uruchamiają się z opóźnieniem .  (komputer jest nowy ma niecałe 4 miesiące) . Nie jest zaśmieciony , skanowałem kilkoma programami na obecność wirusów ale wykryło tylko niegroźne robactwa , które już (ja myśle) usunąłem  . Podaję na dole logi z programu OTL , do sprawdzenia , i czy mógł by mi ktoś powiedzieć czy jest wszystko w porządku ? Przy okazji się jeszcze zapytam , jakiego antywirusa polecacie na windows 7 , który nie zżera dużo pamięci ? :smiley:


(rgabrysiak) #2

Cześć,


(falcon89) #3

Pobierz CrystalDiskInfo portable, wypakuj i uruchom, zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) zrób screenshota z programu (całe okno), umieść na http://postimage.org/ i podaj link na forum.


(Wades12345) #4

Zdjęcie


(falcon89) #5

Dysk jest w porządku.

Uwagę zwraca parametr BC, podaj model zasilacza, sprawdź czy kabel sygnałowy i zasilający dysku jest poprawnie podłączony (czy nie mają luzów).

 

Uruchom system w trybie awaryjnym (wciśnij kilka razy F8 po uruchomieniu komputera) i sprawdź czy tam też występuje ten problem.

 

Problemem może być Avast.


(Wades12345) #6

Zasilacz to VS 550 . Dysk jest napewno dobrze podłączony . W trybie awaryjnym te opóźnienia nie występują . 


(falcon89) #7

W trybie awaryjnym nie działa antywirus.

 

Odinstaluj Avasta i w trybie awaryjnym użyj avast! Uninstall Utility.


(Padoda) #8

Defragmentacja dysków za pomocą profesjonalnego narzędzia np. O&O defrag.


(Wades12345) #9

W takim raazie jakiego antywirusa uzyc ? 


(falcon89) #10

Czyli problem ustąpił po odinstalowaniu Avasta?

 

Spróbuj ponownie zainstalować Avasta (w najnowszej wersji).


(Wades12345) #11

Odistalowałem avasta odrazu lepiej , zainstalowałem AVG 2014 i jak narazie nie mam watpliwosci do tego antywirusa , aczkolwiek opoznienia wystepuja … chyba kazdy antywirus zamula system 


(falcon89) #12

Tak, jak każdy program który uruchamia się z systemem i działa w tle.


(Osimaru) #13

Co do antywirusa to z własnego doświadczenia polecam MSE, a w razie potrzeby skaner na żądanie Malwarebytes Anti-Malware. Dla ludzi, wykazujących trochę ostrożności i rozsądku w zupełności powinny wystarczyć.