Ogólne zadowolenie z Visty... lub niezadowolenie

Nie podpinam tego tematu pod porównanie Visty do XP, czy to na odwrót, bo to dwa całkiem inne wątki.

Interesuje mnie, czy jesteście zadowoleni z Visty (ci co próbowali lub używają), czy jednak nie. Jeżeli tak, to dlaczego, a jeżeli nie, to też dlaczego. I takie tam.

No i piszcie jakiem macie sprzęty, to też jest ważne.

Kiedy znajdę trochę więcej czasu, opiszę swoje dokładne wrażenia. Na początek mogę stwierdzić, że nie zamienię Visty na nic starszego, a jak coś nowszego się pojawi, to się pomyśli.

Ja jestem bardzo zadowolony z najnowszego Windows. Przedewszystkim system ne zwalnia wraz z czasem od instalacji jak to było w Xp (w xp czekałem długo na załadowanie systemu). W xp gdy się ma zainstalowane dużo programów menu start zajmuje większość ekranu- tu jest odwrotnie- zawsze tyle samo. wyszukiwarka w każdym oknie, w start menu-tego w xp brakowało. Podobnie z interfejsem- luna z xp wyglądała obrzydliwie (szczegulnie niebieska i zielona, szara jako tako) dlatego używałem zunetheme lub royale ale i tak interfejs visty bardziej mi się podoba.

oto + visty w/g mnie:

-wygodne szukaniew folderach, w start menu

-system nie zwalnia wraz z czasem od instalacji

-ładnie wyglądający interfejs AERO Glass i ikony.

-stabilny (zero zwisów, w xp praktycznie kilka razy/ tydzień resettowałem)

-większe bezpieczeństwo (UAC, lepsza zapora, Defender), na viscie nie mam AV bo nie ma sensu go instalować na viscie-do oglądania neta starczy Defender, zapora UAC. Na xp pakiet IS zawsze miałem bo bez to fomat miałem zbyt często (1/1/2miesiące)

a teraz minusy:

-brak rozpoznawania mowy (mam Home Premium PL)

mój pc:

Intel Pentium D 2.8 GHZ x2

karta graf geforce 7600gs 512mb

RAM 1gb in Dual Kington DDR2

Dysk 160 Segate 7600obrotów /min

NA 1000000% nie zmenił bym go na xp i starsze.

Mam Vistę od jakichś dwóch tygodni, i moim zdaniem wyprzedza ona xp w wielu szczegółach. Nie będę się tutaj niepotrzebnie rozpisywał, bo można porównać oba systemy. Wystarczy użyć :google:

jest coraz lepiej, jak wiadomo główną bolączką systemu są sterowniki a raczej ich niedopracowanie, jak widac nvidia robi co moze i jest juz bardzo dobrze jesli chodzi o wydajnosc, ja jestem w miare zadowolony z tego co jest teraz bo bylo nie ciekawie na samym początku, ale do pelni szczescia czekam w koncu na porządny sterwonik do mojej karty muzycznej Audigy2ZS w pelni wspierający EAX, DD5,1 DTS w Viscie, mam nadzieje ze sie w koncu doczekam

Ja uzywam Viste od polowy kwietnia. Kupilem ja razem z laptopem zatem o problemach ze sterownikami nie moglo byc mowy. Wszystko super gralo i gra dalej. Vista wg mnie posiada znakomitego Firewalla i w polaczeniu z avastem czuje sie naprawde bezpieczny, Ponadto posiadam tylko 1giga pamieci wiec postanowilem troche jeszcze pokombinowac i uzylem opcji readyboost, zaladowalem jakiego pendriva i teraz chodzi jeszcze lepiej. Z efektow ekranowych zrezygnowalem wogole zatem wygladowo moja Vista wyglada jak Xp. To mnie cieszy poniewaz nie potrzebuje bajerkow tylko stabilny komputer. Stabilnosc pracy to jest duzy plus Visty. Jeszcze nigdy nie uzywalem tak zwanego miekkiego reseta. We wczesniejszych windach to byl raczej obowiazek uzyc go czasami. Co do programow ktore notabene mialy nie dzialac na Viscie to tylko Comodo Firewall (jednak juz z oczekiwania na niego zrezygnowlaem bo jest ten systemowy dobry) pozostal. Wszystkie programy ktore chcialem zainstalowac dzialaly (fakt niektorym trzeba bylo ustawiac tryb zgodnosci) i dzialaja dalej. Ja maniakiem gier nie jestem ale mam dwie fantastyczne antalogie: KOZACY i Commandos. Co ciekawe na Xp pierwsze czesci tej drugiej gry wogole nie chcialy ruszac a na Viscie smigaja…

Nie miałem Visty jeszcze i prędko nie będę miał a to dlatego, że nie mam najmniejszych problemów z XP. Za taką kasę nie będę zmieniał ten sam model na inny rocznik (nowszy). Stary śmiga bezbłędnie i wystarczy.

Głos na opcje nr3.

:mrgreen:

1_error - nie doswiadczyles problemów ze sterownikami bo inne podzespoly masz tam w laptopie, sterowniki do Visty dla wielu urządzen nadal są niedopracowane i mają sporą ilośc bugów, wezmy np. steroniki Nviidi nie zaleznie od wersji do kart GF7900GS wystepują krzaki/pasy na obrazie po zmianie trybu wyswietlania, problem nie wystepuje na innych kartach, a sterowniki Soundblastera do kart Audigy,X-Fi to juz totalna porażka brak wsparcia dla DD5.1 DTS EAX itd. do tego płatny Alchemy to juz w ogóle smiech na sali, moze nie jest to wina samego systemu ale widac ze producenci mają problem z napisaniem porządnego sterwonika pod Viste dla tych urządzen

W zasadzie TAK ale czekam na “preludium” w postaci SP1 no… może być SP2 :wink:

PeterMac - masz 100% racji, ja powiem wiecej. Na Viste nie polecam przechodzic gdy mamy juz kompa i chcemy do niego Viste. To odpada, za duzo zabawy jest… Ja tylko mowie o moich doswiaczeniach z posiadania Visty odrazu zainstalowanej fabrycznie na laptopie.

Wlasciwie to mozna zadawac dwa pytanie o zadowolenie…

jedno dotyczyloby osob ktore przeszly na viste nie kupujac jej w zestawie z kompem i ich wrazeniach o tym systemie oraz ludzi ktorzy kupili system razem z kompem. Zaloze sie ze wiecej bedzie osob ktore sa zadowolone z Visty bo mialy ja od poczatku niz osoby ktore sobie ja wgraly na juz posiadany komputer… Tu wlasnie jest tak zwany pies pogrzebany…

Próbowałem Vistę Home Premium w marcu na starym (Celeron 2.4+1GB ramu+Radeon9600 Pro) i nowym kompie. Wtedy było bez rewelacji - przede wszystkim sterowniki. Bardzo dużo programów, których używam też z Vistą nie chciało współpracować. Poczekam jeszcze z rok na poprawki, sterowniki i soft. Na razie XP jest dla mnie lepszy.

1_error masz rację z nową instalką na starym kompie: kwestia przyzwyczajenia, lenistwo lub brak czasu, żeby usiąść i przez kilka dni podłubać w nowym systemie :wink:

Testowałem i niestety na dzień dzisiejszy nie chcę używać tego systemu. Po pierwsze ma spore wymagania sprzętowe. Po drugie zajmuje sporo miejsca, można by to przeboleć gdyby nie problem ze sterownikami… Creative nie wydał i prawdopodobnie nie wyda (tak pisze na stronie producenta) sterowników do SB Live 5.1 i 4.1 (1024) - a są to dość pospolite karty i sporo użytkowników ich nadal używa. Co prawda Vista wykrywa te karty, ma tam jakieś swoje sterowniki ale to nie to samo. Z drugiej strony wiele programów, których używam nie działa lub nie działa poprawnie pod nowym systemem, a niestety jeszcze nie doczekałem się nowych wersji. Reasumując na dzień dzisiejszy nie mam zamiaru używać nowego systemu MS chociaż nie wykluczam przesiadki w przyszłości… ba na pewno kiedyś przejdę z XP na Vistę… być może jak pojawi sie pierwszy serwis pack dla tego systemu, wtedy już chyba wszystko powinno być dopięte tak jak trzeba.

Aha… moje wnioski wysnułem po przetestowaniu Windows Visty Buisness Edition PL na licencji MSDNAA.

Pozdrawiam.

mam tą karte i system sam znalazł dobre stery…

Czytaj proszę uważnie, napisałem że system wykrywa tą kartę jednak prawdą jest, że Creative nie wydał oficjalnych sterowników pod Vistę dla tej karty. Produkt ten został uznany przez firmę Creative za EOSL i już prawdopodobnie takie sterowniki nie zostaną wydane. Fajnie, że Vista wykrywa tą kartę - to duży plus, jednak możliwość jej konfiguracji w porównaniu z tym co oferował na XP Creative to Niebo, a Ziemia.

raczej na pewno nie wyda…

Koleżko zomo_prl"raczej na pewno" znaczy dokładnie to samo co “prawdopodobnie” - po co się powtarzać?

Zawsze można zadzwonić do Creative i się upewnić.

po co przecież możemy być pewni że nie wydadzą bo:

Ja muszę zmienić prłytkę główną, bo też się pewnie nie doczekam oficjalnych sterowników od producenta i jadę na windowsowych. Ale dobrze działa.