Ogólny problem z grami na komputerze

Witam.

Na początku powiem ze nie wiem gdzie dokładnie wpisać (w jakim dział) mój problem…

Jestem nieco zażenowany tym problemem, nikt nie jest w stanie mi pomóc.

Może wpierw zacznę od mojej specyfikacji

Procesor: AMD FX-8150 3.6 Ghz

Ram: 8 gb ram 1333mhz

Grafika: Asus GTX560Ti 1gb (podczas 100% obciążenia wydobywa hałas gorszy niż odkurzacz)

Zasilacz: Thermaltake Litepower black 600w

Dysk: Seagate HDD 2tb 7200rpm 64mb sata3

Chłodzenie: Scythe Ninja 2b

Płyta główna: Gigabyte ga-970a-ds3 (rev.1.0)

Opis problemu:

Otóż w grach np: Batman AC, Assassin’s Creed IV, BF3 (gry powinny bez problemu chodzić) specjalnie ustawiam je na najwyższe ustawienie i tak w:

-Batmanie mam od 50-30 fps

-AC IV 60-40 fps

-BF 40-30 fps

I wszystko jest ok, z jakieś 15-20 min… otóż po tym nagle coś się dzieje z komputerem, głośny jak trąba powietrzna (grafika :expressionless: ) nagle staje się cichy i pomiedzy kartą graficzną a procesorem wydobywają się “piski” a fps spadają do 1-5 fps co jest to niegrywalne.

Patrząc w programie SpeedFan (około 1 min po wyłączeniu gry)

y7wrp3br.jpg

wszystkie rdzenie stoją prawie na 100%.

Piski zanikają po około 3 minutach po wyłączeniu gry. I albo zresetuje komputer, albo muszę poczekać 20 min by nie wystąpiły od razu piski.

Nie wiem czym to jest spowodowane (problem ten występuje już od ponad roku), i powoli zaczyna mnie to irytować…

Patrzyłem na płycie głównej na kondensatory i cewki jednak wyglądały normalnie.

Robiłem testy karty graficznej, i komputer nie “piskał”, robiłem testy procesora i też nie było pisków, nawet robiłem testy Ram’ów i nie dochodziło do zadnych pisków.

Liczę na szybką pomoc.

Pozdrawiam.

Jedyne, co mi teraz przychodzi do głowy to to, że Twoja karta się przegrzewa i przez to masz takie spadki FPS. Spróbuj zdjąć boczną obudowę komputera - nie powinien się wtedy przegrzewać.

Jeśli to nie pomoże spróbuj wyłączyć PsyhX we wszystkich grach. U mnie na Radku jest tak: w Batman AO jest 30 FPS dopóki nie ma ruszających się obiektów na ekranie. Jeśli pojawi się choćby 1 zbir liczba klatek spada do 3 (!). Po wyłączeniu tego “cuda”

mam stabilne 40 FPS. Jeśli to nie pomoże biegnij niczym Usain Bolt do serwisu. Nie ryzykuj zjarania się podzespołów [-X